Zoo w Jedynce

    Nie trzeba jechać do Zoo, Zoo przyjechało do naszej szkoły. Ciekawe zwierzęta egzotyczne przywiózł do naszej szkoły Pan Jarosław Reimar z Panią Barbarą Czuber. Ich niezwykła kolekcja na co dzień przebywa w Toruniu. Uczniowie z oddziałów zerowych, klas drugich, trzecich, czwartych, piątych i siódmych uczestniczyli w przepięknej i pouczającej lekcji przyrody. Zwierzęta te, czyli kameleony, gekony, skorpiony, liśćce, straszyki, modliszki, patyczaki, krocionogi i pająki naturalnie żyją w Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Niektórym z nich grozi wyginięcie.

    W naszej sali przyrodniczej 5 i 6 czerwca można było je nawet dotknąć, a co najważniejsze, można było dużo o nich usłyszeć. Pani Basia i Pan Jarosław w niezwykle ciekawy sposób zabrali uczniów i towarzyszących im nauczycieli w podróż dookoła świata. Bardzo dziękuje w imieniu wszystkich zwiedzających!!!

Krystyna Flisiak

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności