Spotkanie z aktorką Małgorzatą Ostrowską-Królikowską

    Jednym z punktów obchodów tegorocznego Święta Szkoły było spotkanie z absolwentką naszej szkoły, aktorką Małgorzatą Ostrowską- Królikowską. Na zaproszenie Pani Barbary Kani przyjechała do nas Pani Małgosia, która spotkała się z dwoma grupami uczniów. Młodszym z klas 1-4 czytała „Legendy krakowskie”, natomiast starszym przeczytała fragmenty powieści „List z zaświatów” Kornela Makuszyńskiego. Aktorka, która jest także ambasadorką ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” okazała się bardzo ciepłą, bezpośrednią osobą, która nawiązała świetny kontakt z dziećmi. W czasie swojej wizyty wraz z panią Dyrektor Iloną Majak- Gierczak rozdała również dyplomy i nagrody uczniom klas 1-3, którzy brali udział w konkursie plastycznym „Ilustracje do książek Kornela Makuszyńskiego”. Po zakończeniu spotkania były autografy, zdjęcia, a także upominek z naszych regionalnych produktów, za który dziękujemy firmom Sadyba Rozalin, Pstrąg Pustelnia, Geomax.

A oto wyniki konkursu plastycznego, w którym wzięło udział 28 uczestników:

  • I miejsce: Wiktor Burek kl.1b, Zofia Jóźwiak kl.1b, Patryk Skwira kl.1b, Weronika Czopek kl.2b, Julia Bielak kl.2b, Karolina Śmiech kl.2b.
  • II miejsce: Kinga Kołodziej kl.3b, Natalia Zalas kl.2a
  • III miejsce” Anna Krajewska kl.3b, Weronika Woś kl.3b
  • Wyróżnienia: Julia Czarnota kl.1c, Dominik Bartnik kl.1a, Rafał Gogół kl.1b

    Oceny prac dokonali: nauczyciel plastyki – Pani Bożena Zielonka, kierownik świetlicy – Pani Elżbieta Nowak, uczennica kl.4a – Nikola Nowicka. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców oraz firmę Stampol. Uczestnikom gratuluję sukcesów, a firmom dziękuję za wsparcie.

Koordynator Święta Szkoły i organizator konkursu plastycznego Anna Kłak

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności oraz Klasy I-III