Zajęcia matematyczne dla uczniów klas trzecich w ramach projektu „Kompetencje przyszłości”   

    Na zajęciach dla uczniów klas trzecich doskonalimy umiejętności matematyczne. Ćwiczymy rachunek pamięciowy. Mnożenie i dzielenie stało się łatwiejsze dzięki grze w „Króla Bum”. Coraz lepiej odczytujemy godziny na zegarze i wykonujemy obliczenia zegarowe i kalendarzowe. Figury geometryczne nie sprawiają nam problemu. Służą nauce i zabawie.

Anna Lipiec ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE Z CHEMII

     Zajęcia rozwijające z chemii skierowane są do 3 grup uczniów, 2 grupy złożone są z uczniów z 3 klasy gimnazjum, 1 grupa to uczniowie  8 klasy szkoły podstawowej. Na zajęciach między innymi uczniowie ćwiczą  czynności laboratoryjne: bezpiecznie posługują  się prostym sprzętem laboratoryjnym i podstawowymi odczynnikami chemicznymi, przeprowadzają proste doświadczenia chemiczne, rejestrują ich wyniki w różnej formie, formułują obserwacje i wnioski oraz, przestrzegają zasad bezpieczeństwa i higieny.

  • Wykrywali białko, skrobię w różnych produktach żywnościowych
  • Sprawdzali gęstość substancji.
  • Określali kwasowość i zasadowość produktów żywnościowych i przemysłowych używanych w gospodarstwach domowych.

 OTO KILKA MIGAWEK ZE ZDOBYTYCH UMIEJĘTNOŚCI.


ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE Z PRZYRODY

Pokazy dla Zerówki – kliknij w poniższe zdjęcie, aby zobaczyć pełny artykuł

Panny „Gniotki”

    22 stycznia 2019 r. na zajęciach projektowych z przyrody uczennice z klasy IVC wykonały piękne Panny Gniotki. Nauczyły się wykorzystania przedmiotów codziennego użytku do wykonania ciekawej zabawki. Uczennice klasy IVA I IVB, podobnie jak z klasy IVC, wykonały Panny Gniotki w środę 23 stycznia 2019 roku.

Krystyna Flisiak

    Uczniowie klas trzecich i czwartych, na zajęciach rozwijających z przyrody, bawili się kolorami. Wykonywali ciecz nieniutonowską, cukierkową tęczę i mieszali kolory. Ręce zabarwili, ale i dużo się nauczyli.