W naszej szkole ruszyła ogólnopolska zbiórka Polskiego Czerwonego Krzyża pod hasłem „Niektóre marzenia są do spełnienia”.

W Polsce ponad 330 tysięcy dzieci żyje w skrajnym ubóstwie. Sytuacja, w której się znajdują oznacza, że często nie są, lub nie mogą być zaspokajane ich podstawowe potrzeby. W sferze nieosiągalnych marzeń pozostają nowe ubrania, buty na WF, kredki, zabawki czy własne biurko, przy którym można odrabiać lekcje. Organizując zbiórkę pod hasłem „Niektóre marzenia są do spełnienia”, Polski Czerwony Krzyż chce zwrócić uwagę na potrzeby dzieci zagrożonych wykluczeniem, a także pokazać, że niektóre marzenia są łatwe do spełnienia, jeśli działamy razem.

Członkowie Szkolnego Koła PCK Jedynki zbierają pieniądze do puszek 8 i 9 maja 2023 roku. Serdecznie zachęcamy do wsparcia zbiórki  wszystkich Nauczycieli, Uczniów i Rodziców.

Szkolne Koło PCK