6 szkół, 5 krajów – czyli M.O.V.E.S.

Informacje ogólne o projekcie:

Unijny projekt edukacyjny  ERASMUS+ realizowany jest w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego od 01.09.2019r do 31.08.2021r. Naszymi krajami partnerskimi są Łotwa, Portugalia, Turcja oraz Włochy. Pełna nazwa projektu, który realizowany będzie w języku angielskim to: „Multicultural Occasions Via Environment and Sports”, w skrócie M.O.V.E.S.

Koordynatorem głównym i jednocześnie autorem projektu jest p.Mariusz Batyra, szkolnym koordynatorem jest p.Barbara Gołofit.

Cele projektu:

Projekt ma na celu zachęcenie uczniów oraz lokalnej społeczności do włączenia się w sportowe zajęcia rekreacyjne i czynne spędzanie wolnego czasu. Przyświeca mu przekonanie, że dzięki aktywnemu trybowi życia rozwijamy zarówno swoje zdrowie fizyczne, psychiczne jak i zyskujemy  bardziej pozytywny obraz świata. Dzięki projektowi chcemy przekazać przesłanie, że bycie aktywnym to nie tylko posiadanie umiejętności fizycznych, ale raczej stan umysłu, przekonanie, że człowiek jest częścią natury, którą należy poznać, o którą należy dbać i której trzeba być świadomym. Dzięki temu, iż projekt realizowany jest w jęz angielskim uczestnicy mają okazję doskonalenia swoich umiejętności językowych i komunikowania się z kolegami z krajów partnerskich w sytuacjach życia codziennego. Podczas przygotowywania kolejnych zadań uczniowie będą rozwijać sprawności krytycznego myślenia, kreatywności, umiejętności pracy w zespole, jak również posługiwania się nowymi technologiami  komunikacyjnymi  i korzystania z dostępnych  technologii w pozytywny sposób.  Jednocześnie sport ma być narzędziem do poznania kultur i tradycji innych krajów, do ich lepszego zrozumienia, tolerancji oraz do propagowania wzajemnego szacunku.

Uczestnicy: W projekcie M.O.V.E.S. uczestniczą szkoły:

• „Rigas Kulturu Vidusskola” – Ryga, Łotwa (wizyta z tematem przewodnim – kolarstwo/jazda rowerowa)
  • „Agrupamento de Escolas de Ponte de Sor”– Ponte de Sor, Portugalia (gry)
  • „Hasan Türek Anadolu Lisesi” – Manisa,  Turcja (biegi)
  • „IMKB MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI” – Manisa, Turcja (biegi)
  • „I.I.S. CARDANO” – Mediolan, Włochy (taniec)
  • „Szkoła Podstawowa nr 1 im.Kornela Makuszyńskiego” – Opole Lubelskie, Polska (piłka siatkowa)

Zachęcamy uczniów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych do włączenia się w działania prowadzone w ramach projektu Erasmus + oraz do śledzenia naszej strony internetowej i naszego serwisu na facebook’u.

Szczegółowe informacje dotyczące unijnych programów edukacyjnych dostępne są na stronie: