Szkolny Dzień Teatru

TEATR JEST MAGIĄ…

    Już po raz trzynasty – 29 marca 2019 roku – obchodzono Szkolny Dzień Teatru. Głównym przesłaniem było stwierdzenie, że „teatr jest magią i tu wszystko jest możliwe”.

    Dzięki pracy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, nauczycielek świetlicy, pań bibliotekarek oraz nauczycielki języka angielskiego zostały przygotowane piękne przedstawienia. Dużą rolę w organizacji dzisiejszego święta teatru odegrali rodzice, którzy zadbali o stroje dla małych aktorów, nagrody konkursowe a także słodki poczęstunek. Odbyło się kilka przedstawień, w których dzieci zaprezentowały swoje talenty recytatorskie, muzyczne, aktorskie. Dzieci zachęcały do czytania książek, uczenia się języka angielskiego, poszanowania wartości. Wisienką na torcie było przedstawienie nawiązujące do legendy o początkach naszego państwa. Rozstrzygnięto także konkurs na lalkę – pacynkę, która miała nawiązywać do postaci historycznej lub związanej z kultura polską. Na widowni zasiedli uczniowie naszej szkoły a także liczna grupa rodziców, dziadków i babć oraz młodszego rodzeństwa małych aktorów. Dzisiejszy dzień był wielkim wydarzeniem w codziennej pracy naszej szkoły. Na pewno po raz kolejny przekonaliśmy się, że kontakt dzieci z teatrem to przede wszystkim zabawa w teatr, która korzystnie wpływa na rozwój dziecka.

    Teatr jest magią. Tu wszystko jest możliwe: Czerwony Kapturek spotyka Jasia i Małgosię, Harry Potter zachęca do czytania bajek i wierszy, postaci z baśni śpiewają wspólnie piosenki….a widownia?.. widownia reaguje spontanicznie na to, co dzieje się na scenie… i wtedy mamy teatr…Dziś tak właśnie było w naszej szkole.

Redakcja: Agata Knap

Foto: Elżbieta Nowak

W galerii poniżej – fotoreportaż z przedstawienia „O Lechu, Czechu i Rusie” w wykonaniu młodych aktorów z klasy Ia pod kierownictwem wychowawczyni – Pani Joanny Majki oraz wystawa „pacynek.

Foto: Mariusz Zielonka

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności  oraz Klasy I-III