Spotkanie z poezją

    Corocznie 21 marca, a więc w pierwszy dzień wiosny, obchodzony jest Światowy Dzień Poezji – święto ustanowione przez UNESCO w 1999 r, którego celem jest promocja czytania, pisania i publikowania poezji na całym świecie. Jak co roku, w obchody tego święta włączyła się Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Opolu Lubelskim we współpracy z Opolskim Centrum Kultury, organizując „Opolskie Spotkania z Poezją”. Miłośnicy poezji mieli okazję posłuchać autorskich wierszy w wykonaniu zaproszonych gości oraz piosenek w wykonaniu solistki Zuzanny Szczupak i zespołu wokalnego „ Wega” oraz pana Andrzeja Czyża, którzy przygotowali oprawę muzyczną tego kulturalnego wydarzenia.

    Różnorodne pod względem stylu, treści i interpretacji wiersze oraz nastrojowe piosenki podkreślały poetycki nastrój tego spotkania, które stanowiło prawdziwą ucztę duchową dla słuchaczy.

Jolanta Szczupak

Artykuł stale dostępny  w zakładce Aktualności oraz Zespół „Wega”