Święto Szkoły 2019

    Święto Szkoły, które mocno wpisało się w tradycję naszej szkoły w tym roku obchodzone było pod hasłem: „Święto Szkoły z Kornelem Makuszyńskim”.

Kornel Makuszyński – pisarz miłości i uśmiechu pisał:
” I choćbyś miał w duszy tysiąc zgryzot,
a w sercu morze łez.
Znajdź jednak na jego dnie uśmiech.”

    I ten zalecany przez patrona naszej szkoły uśmiech towarzyszył nam od godziny 10.00. Wtedy to uczniowie z klas III A i III B rozpoczęli uroczystość znaną piosenką; „Witajcie w naszej bajce”, wprawiając wszystkich w dobry nastrój.

    Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Ilona Majak-Gierczak, która przywitała gości z 66 Liceum ze Lwowa i złożyła życzenia dzieciom w dniu ich święta. Do życzeń dołączył się Pan Janusz Gąsior Dyrektor Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Opolu Lubelskim.

    Następnie prezentowali się uczniowie klasy V D recytując wiersz. Po nich wystąpili uczniowie z klasy I B z piosenką ” Mały Odkrywca”.

    Następnie prezentowali tekst „O smoku wawelskim” uczniowie z klasy I C. Kolejnym punktem programu była piosenka ” Lato, lato”, którą wykonali uczniowie z klas I A, II A, II B.
Nie zabrakło poezji. Maciej Markowski uczeń klasy VIII B zaprezentował wiersz „Zawiłość” a klasa V C własną twórczość.

    Piosenki: „Ktoś ukradł księżyc” w wykonaniu klas IV A, IV C, IV D i „Marchewkowe pola” były ukłonem do twórczości Kornela Makuszyńskiego.
Scenki teatralne w wykonaniu klasy VII C i V B z pewnością zaspokoiły wyrobioną wrażliwość teatralną uczniów naszej szkoły.

    Serca wszystkich niewątpliwie podbiły najmłodsze dzieci naszej szkoły z oddziałów przedszkolnych A, B, C, E, wywołując radość i uśmiech wśród zgromadzonych.

    Po uczcie duchowej na boiskach szkolnych odbyły się zawody na wesoło z udziałem dzieci i rodziców. Śmiech, radość i prawdziwa rywalizacja towarzyszyły im od początku do końca. Na zakończenie nagrodzone zostały specjalnymi dyplomami.

W tym samym czasie na terenie szkoły odbywały się imprezy towarzyszące:
• Pokazy robotyki zorganizowane przez Instytut edukacyjny: SMART FUN LEARNING INSTITUTE
• Malowanie twarzy
• Skręcanie balonów
• Zabawy z chustą animacyjną
• Pierwsza Pomoc Przedmedyczna
• Kryminalistyka przygotowane przez Wolontariat Studencki PROJEKTOR
• Pokazy chemiczne
• Paintball
• Poczęstunek
• Pokazy modeli oraz drukarki 3D zakupionej w ramach projektu „Kompetencje Przyszłości”

(W przypadku kłopotów z odtworzeniem filmu kliknij TUTAJ)

    Po atrakcjach w szkole przyszedł czas na barwny przemarsz korowodem na ul. Morwową. Tam nastąpiło uroczyste otwarcie placu zabaw i strefy aktywności fizycznej, przez dzieci i Pana Burmistrza Sławomira Plisa oraz symboliczne przekazanie kluczy do miasta.

    „Tańcem kwiatów” w wykonaniu uczennic naszej szkoły z klas czwartych nastąpiło otwarcie drugiego koncertu.

    Następnie Pani Dyrektor Ilona Majak- Gierczak i Burmistrz Sławomir Plis za okazywaną pomoc i życzliwość szkole nadali tytuł Przyjaciela Szkoły firmie: GEOMAX i MRÓWKA.

    Podziękowaniem dla wymienionych sponsorów była piosenka: „Małgorzata bez Mistrza”, którą zaśpiewała wielokrotna laureatka konkursów wokalnych- Zuzanna Szczupak.

    Po tym nastąpiły niezwykły pokaz taneczny wicemistrzów Wojewódzkiego Festiwalu Tańca Przedszkolaków w Karczmiskach – „Rockandroll „, w wykonaniu przedszkolaków z grupy 0 D oraz pełen dynamiki obrazek taneczny ” Smerfne Hity” w wykonaniu uczennic klas IV i VII.

    Swoje talenty wokalne prezentował szkolny chór Fortisimo- laureat Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Opolu Lub. w dwu utworach: „Śpiewająca Polska” i „Bębenek”

    Tradycyjnie nie zabrakło zespołu Wega, wielokrotnego laureata Ogólnopolskich Konkursów Piosenki Patriotycznej, Młodzieżowej oraz Festiwali Kolęd. Zespół mistrzowsko uświetnił uroczystość utworami: ” Co nam w duszy gra”, „Taki dzień się zdarza raz”

    Aktorskimi umiejętnościami popisali się uczniowie klasy I B uczęszczający do świetlicy i zespół Mała Wega.

    Nie zawiodły śpiewające, Wesołe Świetliczaki wspomagane instrumentalnie przez nauczycieli i rodziców. Wykonali oni trzy pouczające piosenki: „Witajcie”, „Język zwierząt”, „Odżywiaj się zdrowo”.

    Nie byłoby tak radośnie, barwnie, kolorowo, smacznie, gdyby nie zaangażowanie wielu osób: Dyrekcji, Wychowawców, Nauczycieli, Opiekunów Zespołów, Rodziców, osób zaproszonych ale przede wszystkim Uczniów. Za to wszystko serdecznie DZIĘKUJEMY.

Koordynator Święta Szkoły: Anna Kłak
Przewodnicząca Zespołu do Spraw Promocji: Elżbieta Nowak
Zdjęcia: Bożena i Mariusz Zielonkowie

CZĘŚĆ I – Szkoła Podstawowa nr 1

CZĘŚĆ II – korowód oraz impreza na ul. Morwowej

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności, Świetlica, Oddziały Przedszkolne oraz Klasy I-III