Spotkanie autorskie z Ewą Nowak

    25 października 2019r. grupa uczniów z klas VI i VII uczestniczyła w spotkaniu autorskim z pisarką Ewą Nowak, zorganizowanym przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną w Opolu Lubelskim, które odbyło się Opolskim Centrum Kultury.

    Ewa Nowak pisze głównie powieści dla dzieci i młodzieży, w których zwraca uwagę na najważniejsze wartości, takie jak: uczciwość, przyjaźń, miłość, szczerość, szacunek do drugiego człowieka. Jej książki wyróżnia ,,intelektualny humor połączony z celnością opisywania rzeczywistości, a poruszane problemy można odnieść do ludzi w każdych czasach. Młody czytelnik znajduje w nich wskazówki jak radzić sobie z trudnościami dnia codziennego oraz przeciwnościami losu.

    Pisarka jest osobą bardzo energiczną, optymistycznie nastawioną do świata, przekazuje pozytywną energię. Podczas spotkania opowiedziała młodzieży swoją historię – jak została pisarką, skąd czerpie pomysły do pisania książek, a także udzieliła cennych życiowych wskazówek, np. jak odnieść sukces. Spotkanie było dla uczniów nowym doświadczeniem oraz doskonałą lekcją życia.

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności oraz Biblioteka