Hel

Sportowe wakacje młodych siatkarek i siatkarzy Jedynki w Helu

Już od ponad 20 lat Uczniowski Klub Sportowy Olimp działający przy Szkole Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim organizuje wypoczynek letni dla uczniów ze szkół naszego powiatu. W tym roku grupa 70 osób wypoczywała czynnie w pięknych okolicach Półwyspu Helskiego. Na końcu, a niektórzy twierdzą, że na początku Polski.

W dniach 06 – 17 lipca przebywaliśmy wspólnie z zaprzyjaźnionym (już od pięciu lat) ośrodkiem  siatkarskim UKS Serbinów z Białej Podlaskiej w Helu. Pogoda nam dopisała, więc mogliśmy wykorzystać w pełni uroki wspaniałych plaż i pięknych miejsc w okolicach Zatoki Gdańskiej. Grupa naszych dzieciaków (od II do VIII klasy) uczyła się trudnej sztuki pływania na desce z żaglem (windsurfing), zwiedzaliśmy okolicę na rowerach i w czasie pieszych wycieczek, pracowaliśmy nad naszą sprawnością w parku linowym, podnosiliśmy nasze umiejętności siatkarskie na zajęciach sportowych w pięknej trzy-sektorowej hali Helskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, relaksowaliśmy się w aquaparku sopockim, pływaliśmy katamaranem po Zatoce Gdańskiej. Wieczorami zaś integrowaliśmy się z grupą z Białej Podlaskiej na wieczorach tanecznych, konkursach karaoke czy wspólnych siatkarskich spotkaniach sportowych, leniuchowaliśmy na pięknych i spokojnych plażach naszego Bałtyku. Ostatniego dnia pobytu wszyscy uczestnicy obozu otrzymali pamiątkowe koszulki, najlepsi w rankingach sportowych atrakcyjne nagrody.

Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy! Zanim się obejrzeliśmy już trzeba było pakować walizki i opuszczać piękny i słoneczny Hel. Zadzierzgnięte nowe przyjaźnie i piękne wspomnienia pozostaną na długo, a na pewno do następnego roku, kiedy mamy nadzieję spotkamy się znowu nad naszym morzem

W tym miejscu w imieniu organizatorów obozu i wszystkich dzieciaków dziękujemy Starostwu Opolskiemu, które w ramach akcji „Sportowe wakacje” wsparła finansowo każdego uczestnika, dzięki czemu pobyt na obozie rekreacyjno – sportowym w Helu mógł być jeszcze bardziej atrakcyjny i efektowny.