kinder

Drużyny UKS Olimp Opole Lubelskie na Mistrzostwach Polski – Gliwice 2021!!!

Od czwartku 26 sierpnia 2021 do soboty 28 sierpnia 2021 w Arenie Gliwice rozgrywany był 27. Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw Polski w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. W turnieju zagrało łącznie 195 drużyn z całego kraju. O tytuł mistrza Polski w kategorii „2”, „3”, 4″ dziewcząt i chłopców rywalizowało  900 zawodniczek i zawodników – mistrzów i wicemistrzów województw z rocznika 20010, 2009 i 2008. To największy taki turniej dla młodych siatkarek i siatkarzy w Europie.

W najstarszej kategorii minisiatkówki – czwórki – nasze województwo było reprezentowane przez dwie ekipy z UKS Olimp Opole Lubelskie. Mistrzowie Lubelszczyzny połączeni z ekipą z Chełma zajęli XIV miejsce w stawce 33 drużyn, a drugi zespół naszego klubu uplasował się na 23 miejscu. W ciągu trzech dni zmagań sportowych o tytuł najlepszej drużyny w Polsce nasi zawodnicy rozegrali kilkanaście meczów z drużynami z najlepszych ośrodków siatkarskich z całej Polski. Pierwszemu zespołowi w skład, którego wchodzili Szymek Fiuk i Filip Hermanowicz niewiele zabrakło w starciu z późniejszymi wicemistrzami z Jastrzębskiego Węgla, aby awansować do najlepszej ósemki turnieju. Drugi zespół zaś rozegrać musiał jeszcze większą liczbę meczów wygrywając pięć spotkań uplasował się w drugiej połowie stawki. Trzon tej drużyny tworzyli: Damian Przychodzeń, Oskar Bielecki i Patryk Kuś. Wszyscy zawodnicy to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – popularnej Jedynki. Opiekunem był Jurak Romuald. Nasi chłopcy zaprezentowali się na tle najlepszych siatkarzy z renomowanych i utytułowanych klubów bardzo dobrze, będąc równorzędnymi dla nich przeciwnikami, wywożąc z największej hali w Polsce – Areny Gliwice – moc niezapomnianych wrażeń i duży bagaż doświadczeń sportowych, które zaprocentują na pewno w przyszłości.