ŚLUBUJEMY!

Dnia 17 października 2023r. odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Przygotowując się do tej chwili dzielnie uczyli się tekstów, wierszy, piosenek ,układów tanecznych i wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Tego dnia, od samego rana panowała świąteczna atmosfera .Gdy wybiła godzina 9.00 Pierwszaki wraz ze swoimi Rodzicami dumnie wkroczyli krokiem poloneza podkreślając szczególnie uroczysty charakter tej uroczystości, a zarazem radosny.

Świadkami tego ważnego i niezwykłego wydarzenia byli uczniowie klas II-III, nauczyciele, rodzice, opiekunowie i zaproszeni goście, Burmistrz Opola Lubelskiego Pan Sławomir Plis, który występował w podwójnej roli , także jako ojca, oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Karolina Konopa.

Dzieci pokazały swoje talenty, ale także przyjaźń, koleżeństwo i wspólny zapał do pracy i nauki, które są dowodem, że są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Po zakończonej części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym został odśpiewany hymn narodowy, a następnie pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Pani Dyrektor Ilona Majak – Gierczak wraz z Wicedyrektorami Panią Elżbietą Furdal i Panem Januszem Stępniem z dumą przyjęli ich do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Opolu Lubelskim dokonując aktu pasowania, Następnie uczniowie otrzymali życzenia wielu sukcesów w nauce, mnóstwo słodkich prezentów od przybyłych gości. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

Dyrekcja z Wychowawczyniami