Ekolodzy z Jedynki dbają o zdrowie

Każdy ekolog z Jedynki dba o swoje zdrowie. Po raz 10, w dniu 18 października 2023 roku, przystąpiliśmy do programu profilaktycznego „Chroń Dziecięce Uśmiechy – Dziel się Uśmiechem”. Wszyscy uczniowie klas 1-3 i zerówki otrzymali materiały edukacyjne, kalendarz mycia zębów oraz bezcukrową gumę do żucia Orbit.

Dziecięcy uśmiech jest synonimem radości i szczęścia, a także symbolem zdrowia. Warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków dotyczących higieny jamy ustnej. Polski Czerwony Krzyż od 2013 roku prowadzi program edukacyjno – profilaktyczny „Chroń Dziecięce Uśmiechy” – „Dziel się uśmiechem”, ucząc prawidłowych nawyków dbania o zęby dzieci. Jedynka realizuje go dzięki Szkolnemu Kołu PCK.

Pielęgnacja jamy ustnej, a w szczególności: częstsze i dokładniejsze mycie zębów, używanie akcesoriów do higieny jamy ustnej, jak również częste wizyty dentystyczne mają pozytywny wpływ na zmniejszanie próchnicy u dzieci.

Ekolodzy z Jedynki dbają o środowisko, ale nie zapominają o prawidłowych nawykach prozdrowotnych.

Krystyna Flisiak