SIATKARSKI WEEKEND W OPOLSKIEJ JEDYNCE

9 i 10 kwietnia Szkoła Podstawowa nr 1im. Kornela Makuszyńskiego w Opolu Lubelskim była gospodarzem turniejów eliminacyjnych – rejon południe Kinder joy of moving dziewcząt i chłopców  w minisiatkówce. Młodzi adepci siatkówki rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Klasy czwarte i młodsi rozgrywali swoje mecze w zespołach dwójkowych, piąta klasa grała w trójkach, a szósta w czwórkach.

W sobotę rywalizowali chłopcy. W gronie 21 zespołów dwójkowych z południa województwa(Lublin, Kraśnik, Chełm, Annopol, Nałęczów, Poniatowa) nasi wypadli bardzo dobrze zajmując wysokie miejsca i prezentując duże już umiejętności. Pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie Wojtek Toborek i Antek Kruk, III– Alan Szafran i Franek Wciseł, V – Wojtek Hemperek i Igor Bąska, VII– Mateusz Złotucha i Szymek Pocztarski, IX – KajtekBatyra i Wiktor Pawełczak. Miejsca w drugiej dziesiątce drużyn zajęli: Michał Klimek i Mateusz Adamczyk, Kuba Kozieł i Adaś Socha, Patryk Skwira i Kajtek Osuch.

W trójkach wystartowało 14 drużyn. III miejsce zajęła ekipa UKS Olimp w składzie: Franek Mikita, Gabryś Opoka i Michał Górecki, V miejsce zajęła drużyna w składzie: Wiktor Strawa, Wojtek Piasecki i Michał Kuś, a Robert Brysiak, Sebastian Kuś, Karol Lewkowicz, Wiktor Kozioł i Igor Malinowski zajęli lokaty w drugiej dziesiątce.                                                                                                                                Wszyscy zawodnicy są członkami klubu UKS Olimp, chodzą do klasy sportowej i są objęci programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

W niedzielę rywalizowały dziewczęta. W dwójkach w gronie 32 drużyn nasze młode siatkarki zajęły następujące miejsca: 9 miejsce – Maja Bąska i Zosia Jóźwik, 14 miejsce- Julka Romsicka i Milena Ostrowska, 15 miejsce – Ola Goldman i Kaja Pętlicka, 18 miejsce – Ala Szafran i Weronika Zagozdon. W trójkach wystartowało 17 drużyn, a nasze dziewczęta zajęły następujące miejsca: 5 – Weronika Czopek, Gabrysia Kijak, Hania Samonek i Michalina Pietras, 14 – Amelka Sarna, Gabrysia Węglińska, Łucja Freda i Magda Porębska, 17- Emilka Skowrońska, Karolina Śmiech, Julka Bielak i Laura Borkowska.

W czwórkach wyniki nasze były następujące: 2 miejsce wywalczyła drużyna w składzie: Hania Łakoma, Maja Burzyńska, Kamila Binięda i Ola Grzywa, a drużyna w składzie: Amelka Kamińska, Weronika Bednarz, Ala Plis i Ada Babska zajęła 6 miejsce. Turnieje zostały przeprowadzone sprawnie i zgodnie z wszelkimi wymogami sportowo – sanitarnymi, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki ufundowane przez UKS Olimp. Opiekę nad młodymi siatkarkami i siatkarzami sprawowali: Iwona Konior i Romuald Jurak .

Następny turniej rozegrany zostanie w Kraśniku i zadecyduje o tym, które z naszych drużyn awansują do finału wojewódzkiego.