Spotkanie Wielkanocne

Choć przybyciu w gościnne progi naszej szkoły towarzyszył gościom z Ukrainy koszmar wojny, robimy wszystko, by odnaleźli tutaj wytchnienie i spokój a przede wszystkim swój bezpieczny dom.
Staramy się dawać szansę odnalezienia odrobiny szczęścia w codzienności, pośród otwartych i życzliwych osób.
Dzięki wspólnej inicjatywie pani dyrektor Ilony Majak – Gierczak, Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców, Wychowawców Klas i Nauczycieli dziś w szkole odbyło się Spotkanie Wielkanocne, które łączyło nasze – polskie i ukraińskie – przeżywanie tych Świąt, przybliżało świąteczne zwyczaje obu narodów, ale przede wszystkim miało sprawić, by dzieci, ich mamy i bliscy mogli spędzić świąteczny czas wśród życzliwych im osób i chociaż przez chwilę zapomnieć o tym trudnym czasie i koszmarze w ich rodzinnym kraju.
W spotkaniu, oprócz gości z Ukrainy, wzięli udział pan Janusz Gąsior – dyrektor ZEAS w Opolu Lubelskim, przedstawiciele Rady Rodziców, opiekunowie i uczniowie reprezentujący Samorząd Uczniowski, wychowawcy klas wraz ze swoimi uczniami, nauczyciele.
Były życzenia, uściski, był żurek, jajko z chrzanem, baba wielkanocna, biała kiełbasa, pisanki, …były opowieści o zwyczajach polskich i ukraińskich, były śpiewy. A przede wszystkim było wiele wzruszeń, łez w oczach, wiele wdzięczności z każdej strony.
Bo święto jest wtedy, gdy jesteśmy wszyscy razem, gdy łączy nas radość, życzliwość, a dziś w nasze szkolne popołudnie było ciepło, radośnie i smacznie.