SIATKARZE SP1 W OPOLU LUBELSKIM Z BRĄZOWYMI MEDALAMI!

06.04.2022 w Świdniku rozegrany został Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców, w którym po zwycięstwach w turniejach powiatowym i rejonowym brała udział drużyna z „Jedynki”. W stawce 6 mistrzów rejonów z województwa lubelskiego nasi siatkarze po porażce z ekipą Annopola, zwycięstwach nad drużynami Lublina i Świdnika zajęli trzecie miejsce i otrzymali brązowe medale Mistrzostw Lubelszczyzny szkół podstawowych. Po również trzecim miejscu w rozgrywkach klubowych i udziału w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski młodzików to kolejny duży sukces siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr1 im. Kornela Makuszyńskiego w Opolu Lubelskim. Brązowa drużyna ”Jedynki” występowała w następującym składzie: Maciek Błaszczyński, Michał Komorowski, Kacper Gołofit, Kacper Kozak, Kacper Kwaśniak, Czarek Liponoga, Damian Przychodzeń, Oskar Bielecki, Szymek Fiuk, Filip Hermanowicz, Patryk Kuś, Aleks Czopek i Filip Oświeciński. Wszyscy ci zawodnicy objęci są szkoleniem Polskiego Związku Piłki Siatkowe w ramach projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, który funkcjonuje w SP nr 1 od trzech lat, a efekty tej współpracy powyżej. Opiekunem i trenerem drużyny był  Romuald Jurak. Serdecznie gratulujemy naszej ekipie i liczymy na podobne, a może jeszcze lepsze miejsca w zawodach piłki plażowej.