Projekt PenPal Schools

    W zeszłym roku nasza  szkoła nawiązała współpracę ze Szkołą Podstawową z Argentyny, ESRN 4 „Heroes de Malvinas” Secondary School Pilcaniyeu w Rio Negro, w ramach międzynarodowej współpracy projektu PenPal Schools. Uczniowie klasy Va i Vc realizują międzynarodowy projekt PenPal Schools wraz z równoległymi  klasami w partnerskiej szkole.

    Pierwszym zadaniem szkół było napisanie listów do swoich rówieśników o sobie w języku angielskim. Uczniowie przygotowali swoje prace, opisali siebie lub wkleili swoje zdjęcie. Efektem tej pracy była wymiana swoich listów poprzez narzędzia WhatsApp. Właśnie dzisiaj dostaliśmy tradycyjną pocztą pierwsze kartki od naszych przyjaciół z Argentyny. Uczniowie dostali imienne koperty od swoich nowych kolegów i koleżanek, a nauczyciel opiekujący się grupą projektową przekazał naszej szkole folder z pocztówkami krajobrazu Argentyny, okolic szkoły partnerskiej i ręcznie robioną szopkę bożonarodzeniową oraz przepis na Mate.

    Już szykujemy nasze prezenty dla uczniów z Rio Negro.

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności oraz Język Angielski