Pływanie dla Jedynki

    „Pływanie dla Jedynki” to zajęcia sportowe dla uczniów klas I-III naszej szkoły, realizowane w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. W 2019 roku w zajęciach wspieranych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i UKS Olimp wzięło udział 75 uczniów. Zajęcia odbywały się na Pływalni w Poniatowej, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów pływania.

    Dziewczęta i chłopcy oswajali się z wodą i zdobywali pierwsze umiejętności pływackie oraz uczyli się bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. Zajęcia były doskonała profilaktyką wad postawy oraz nadwagi i otyłości. Skoki do wody, nurkowanie, pływanie i zabawy w wodzie przynosiły uczestnikom dużo radości i satysfakcji.

    Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję programu!

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności, Klasy I-III oraz Sport