Projekt „Lubelski Festiwal Nauki”

    17.09.2019r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Lubelskim Festiwalu Nauki. Uczniowie klas Va oraz Vc uczestniczyli w warsztatach matematycznych ”Matemagia”. Podczas warsztatów przekonali się, że wiele „sztuczek magicznych” opiera się na prostej arytmetyce. Inne, na wykorzystaniu własności lub złudzeń geometrycznych. Prezentacja była świetną okazją do tego, żeby inaczej spojrzeć na matematykę.

    W ramach oferty festiwalowej, uczniowie klasy VI d uczestniczyli w warsztatach „Chemia z efektem WOW!” na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiem oraz „Gdzie ukryte są barwy w roślinie” na Uniwersytecie Przyrodniczym.Młodzi naukowcy z kilku składników tworzyli, np. podwodny ogród, wykrywali barwniki, tworzyli szklane wypełnienie kubka, lampę typu wulkan. Podziwiali proces tworzenia pasty do zębów dla słonia. Tajemnicę kolorów roślin odkrywali , pracując przy mikroskopach i dzieląc się swoimi obserwacjami.

Było ciekawie, inaczej, kolorowo i wesoło.

Opiekunowie: E. Wdowiak, R. Woźniak, A. Fiuk, M. Sadurska, R.Kania.