medal

Piotr Rydz – Mistrzem poprawnej polszczyzny 2022

Piotr Rydz uzyskał tytuł Laureata 1. miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, tym samym znalazł się w elitarnym gronie, wyłonionym spośród kilku tysięcy uczestników pierwszego etapu (konkurs składał się z trzech etapów, na który złożyło się rozwiązanie testów z poprawności językowej, przeredagowanie tekstu tak, żeby wypowiedź spełniała kryterium poprawności językowej, napisanie opowiadania do podanej historyjki obrazkowej). Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS, pod Patronatem Komitetu Nauk Humanistycznych przy Polskiej Akademii Nauk.

Laureat otrzymał spersonalizowany, ręcznie kuty przez mistrza kowalstwa artystycznego, wysokiej jakości medal Mistrza Mowy Polskiej oraz dyplom. Opiekunem Piotra jest p. Aneta Mirosław.

Co roku w zmaganiach z poprawną polszczyzną nasi uczniowie odnoszą sukcesy i począwszy od klas najmłodszych mamy finalistów.

W tym roku finalistami konkursu zostali:  Maria Broda, Maciej Mastalerz z kl. 2 C (opiekun p. Dorota Bąk), Wojciech Tokarski, Gabriel Kuś z kl. 2 B (opiekun p. Aneta Mirosław) oraz Szymon Materek z kl. 3 C (opiekun p. Bożena Januszek).

Wyróżnienia uzyskali; Maksymilian Startsev – 2a, Kinga Mędrek- 2a, Filip Babski- 2b, Tymon Kaupke- 2c, Leonard Boldiżsar-2c,  Alicja Łakota 3b, Kaja Pętlicka- 4b.

Finaliści konkursu otrzymali  dyplom oraz książkę. Natomiast wyróżnieni – dyplom i ebook. Każdy uczestnik konkursu – pamiątkowy dyplom.

Nasza szkoła od lat bierze udział w konkursie, krzewiąc wśród młodzieży dbałość o poprawność i wrażliwość językową.

Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy dociekliwości poznawczej w zakresie świadomego posługiwania się dobrą polszczyzną.

Dziękujemy za udział w konkursie. Życzymy wytrwałości i sukcesów w zgłębianiu wiedzy o  języku polskim i utrzymania najwyższego poziomu w kolejnych edycjach konkursu.

Gratulacje!

Organizatorki konkursu: B. Ryszkowska – Stefanek, A. Kłak