Tydzień z Kornelem Makuszyńskim

W dniach 23-30 maja 2022 obchodziliśmy w klasach I-III Tydzień z Kornelem Makuszyńskim-patronem naszej szkoły. Z tej okazji uczniowie klasy II B, pod kierunkiem p.Anety Mirosław przeprowadzili akcję „Dzieci – dzieciom czytają książki Kornela Makuszyńskiego.” Odwiedzili wszystkie klasy młodsze. Przybliżyli postać naszego patrona oraz czytali fragmenty jego książek. Towarzyszył im Koziołek Matołek- bohater książki „120 przygód Koziołka Matołka”.

Zwieńczeniem tygodnia był konkurs plastyczny ”Ilustracja do utworów Kornela Makuszyńskiego”. Konkurs prowadziła p.Joanna Majka. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością. Jury miało duży problem z przyznaniem miejsc za najlepsze prace.

8 czerwca 2022 P. dyrektor Ilona Majak-Gierczak wręczyła nagrody laureatom.

Klasa 1:

I miejsce-Agnieszka Barszcz, II miejsce-Emilia Żelechowska, III miejsce-Maja Pętlicka,

Klasa 2:

I miejsce-Kamila Maciąg, II miejsce-Klara Chabros i Aleksander Grzeszczak,

III miejsce- Piotr Rydz,

Klasa 3:

I miejsce-Karolina Makoś, II miejsce- Antonina Mędyk i Lena Kutyła,

III miejsce-Daria Popiołek i Marcel Kucharczyk.

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom.

Joanna Majka, Aneta Mirosław