wok1

Sukces Olafa w konkursie recytatorskim

Po dwuletniej przerwie nasi uczniowie wzięli udział w konkursie recytatorskim. Miło nam przekazać, że Olaf Szczucki, uczeń klasy IV C,  za recytację fragmentu prozy Joanny Olech „Pompon w rodzinie Fisiów” otrzymał tytuł Wojewódzkiego Finalisty 41. Małego Konkursu Recytatorskiego. Opiekunem jest p. Beata Ryszkowska – Stefanek.

Wojewódzki Koncert Laureatów odbył się 7 czerwca 2022 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

Jury oceniało dobór repertuaru (jego wartość artystyczną, oryginalność i dostosowanie do możliwości wykonawczych recytatora), dykcję, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny prezentacji.

Tak więc Olaf miał możliwość zaprezentowania swojego talentu w gronie najlepszych recytatorów województwa. Trzeba przyznać, że słuchaczom i wykonawcom towarzyszyły pozytywne emocje płynące z ciekawej interpretacji i dobrze dobranego tekstu. Wysoki poziom prezentacji i świadomość interpretacyjną wykonywanych utworów podkreśliło również jury tegorocznego konkursu.

Olafowi serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych recytatorskich osiągnięć! Natomiast wszystkich zachęcamy do odkrywania w sobie pasji i talentów.

Beata Ryszkowska – Stefanek