Pierwsze Urodziny Naszej Strony

    Rok temu wraz życzeniami na Boże Narodzenie wystartowała nasza nowa strona internetowa sp1opolelub.pl – a od Nowego Roku 2019 miała już „prawie”docelowy układ graficzny. „Prawie” – bo w ciągu roku nastąpiło wiele mniej lub bardziej widocznych zmian. Takie główne to m.in:

  • pojawienie się panelu „znikających” okienek dla artykułów, które wkrótce znikną ze strony głównej
  • zmiana grafiki okienek aktualności
  • zegar odliczający czas do końca roku szkolnego (w wakacje – do rozpoczęcia roku szkolnego)
  • zmiana zdjęć w banerze górnym
  • zmiana działania paska galerii zdjęć na dole strony – zdjęcia pojawiają się od najbardziej aktualnych
  • przeniesienie przycisku Facebook’a i zamiana na bardziej czytelny i funkcjonalny
  • dodanie panelu imienin (dół strony)
  • przycisk „dostępności” – obecnie środek lewej krawędzi – umożliwiający korzystanie ze strony osobom z wadami wzroku
  • uruchomienie panelu automatycznego tłumaczenia strony (konieczne dla realizacji Projektu Erasmus+)

   W ciągu roku istnienia strony opublikowaliśmy 182 artykuły – nie licząc komunikatów czy ogłoszeń. Pojawiają się też nowe zakładki i podstrony, wynikające z bieżących potrzeb i działalności szkoły. Od dłuższego czasu poprzedni nasz adres, tj zs1opolelub.pl jest również przekierowany na nową stronę internetową, a stara strona została przeniesiona do domeny „archiwalnej” – old.zs1oplub.webd.pl

    Naszą stronę odwiedza spora liczba Gości – licznik przekroczył właśnie 60 000! – więc daje to średnio pięć tysięcy odwiedzin miesięcznie. Licznik ten pokazuje RZECZYWISTE odwiedziny – każdy Gość zliczany jest TYLKO RAZ dziennie, a nie przy każdym wejściu na stronę a nawet odświeżeniu – jak jest to w przypadku wielu witryn szczycących się milionowymi wizytami. U nas kolejna wizyta – nawet z innego komputera czy smartfona, ale korzystającego z tego samego łącza internetowego (np w domu) nie jest już zliczana. Nie można więc „nabijać” sztucznie liczby odwiedzin.

    W kolejnym roku zapraszamy kolejnych Gości do odwiedzania naszej strony, a obecnym naszym Sympatykom dziękujemy za czas poświęcony na lekturę naszych artykułów.

Administrator strony – Mariusz Zielonka