Jasełka w oddziałach przedszkolnych

    Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna i ciepła. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.

    Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez grupę dzieci 6-letnich, grupa „Sówek” oraz gościnnie grupę 3-latków i uczennic z klasy 8c i 6c.

    W niezwykłej scenerii ubogiej stajenki, pośród pachnącego sianka mali aktorzy  z wielkim zaangażowaniem odgrywali swoje role. Zgodnie z tradycją w przedstawieniu można było zobaczyć: małego Jezuska, Maryję i Józefa, pasterzy i piękne anioły duże i małe, które zstąpiły tego dnia na ziemię. Do stajenki przybyli również pełni werwy górale i góralki, gwiazdeczki oraz maleńkie, czarujące owieczki, ofiarując Dzieciątku dary oraz swe gorące serduszka. Nie zabrakło również orszaku Trzech Króli.

    Inscenizacja przeplatana była tańcem ,pięknymi kolędami ,pastorałkami i ku wielkiemu zaskoczeniu widzów były nawet partie solowe. Już od samego początku nie brakowało emocji. Dzięki temu atmosfera zrobiła się bardzo świąteczna i wszystkim dostarczyła wielu wzruszeń.

    Dzieciaki spisały się na medal, otrzymując ogromne brawa od publiczności. Na zakończenie głos zabrali Burmistrz Opola Lubelskiego pan Sławomir Plis oraz pani Dyrektor Ilona Majak – Gierczak, którzy podziękowali małym aktorom i przy okazji złożyli  wszystkim obecnym Rodzicom, pracownikom życzenia świąteczne. Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia.

    Serdeczne podziękowania kierujemy do pracowników Opolskiego Centrum Kultury panom Danielowi Skotnickiemu i Mateuszowi Czerepakowi za obsługę techniczną nagłośnienie i światła, a także pani Ilonie Pętlickiej za przygotowanie dekoracji.

Dorota Bąk

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności oraz Oddziały Przedszkolne