Osiągnięcia Absolwentów 2018/19

Absolwenci 20118/19 to uczniowie trzecich klas Gimnazjum i ósmych  klas Szkoły Podstawowej

Konkursy przedmiotowe Lubelskiego Kuratora Oświaty:

– Julia Starek (kl.3c) i Marcjanna Pruchniak (kl.3b) – Laureatki konkursu z chemii Lubelskiego Kuratora Oświaty w Lublinie;

– Julia Starek (kl.3c) – Wojewódzki finalista konkursu polonistycznego Lubelskiego Kuratora Oświaty w Lublinie;

– Julia Mędrek (kl.3a) – Wojewódzki finalista konkursu z języka niemieckiego Lubelskiego Kuratora Oświaty w Lublinie;

– Julia Starek (kl.3c) – Finalistka VIII Lubelskiego Turnieju Chemicznego zorganizowanego pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Polskiego Towarzystwa Chemicznego;
– Jakub Kwaśniak (kl.8b)
-Wojewódzki finalista konkursu z matematyki Lubelskiego Kuratora Oświaty w Lublinie;
– Wojewódzki finalista konkursu z historii Lubelskiego Kuratora Oświaty w Lublinie;

– Katarzyna Kołodziejczyk (kl.8b) – Wojewódzki finalista konkursu z matematyki Lubelskiego Kuratora Oświaty w Lublinie.

INNE KONKURSY:

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny:

– Jakub Kwaśniak (kl.8b) – wyróżnienie;
– Katarzyna Kołodziejczyk (kl.8b) – wyróżnienie.

Konkurs matematyczny:
-Wiktor Dybalski (kl.3c) – laureat VIII edycji Konkursu Matematycznego „ Kalejdoskop
w Reju 2019”;
-Gabriela Grzesik (kl.3b), Martyna Ciosek (kl.3b) – Finalistki konkursu „ Kalejdoskop w Reju 2019”.

Ogólnopolski Konkursu Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień”:
– Amelia Nowak (kl.3c) – Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego
„ Z poprawną polszczyzną na co dzień” – 2. miejsce w kraju;
– Julia Starek (kl.3c) – Finalista konkursu;
– Jakub Kwaśniak (kl.8b) – Finalista konkursu.

Ogólnopolski konkurs „Alchemik”:

– Jakub Kwaśniak (kl.8b), Marcjanna Pruchniak ( kl.3b) – bardzo wysoki wynik;
-Wiktor Dybalski (kl.3c), Amelia Nowak (kl.3c), Julia Starek (kl.3c), Weronika Skwira (kl.3b) , Hanna Jurak (kl.8b) Katarzyna Kołodziejczyk (kl.8b), Gabriela Błaszczyńska (kl.8b),
– wyróżnienie;
-Mikołaj Freda (kl.8c), Piotr Pyśniak (kl.8b) – uzyskali dyplomy uznania.

Udział w projekcie Uniwersytet Młodego Chemika organizowanego przez wydział chemii Uniwersytetu Warszawskiego:

– II etap – Amelia Nowak (kl.3c), Julia Starek (kl.3c), Julia Mędrek (kl.3a), Julia Winiarz (kl. 3b), Wiktoria Kucharczyk (kl. 3b), Weronika Skwira (kl.3b), Gabriela Grzesik (kl.3b), Martyna Bartosiak (kl. 3a), Hanna Jurak (kl.8b), Katarzyna Kołodziejczyk (kl.8b), Mikołaj Freda (kl. 8c);

Kwalifikacja do III etapu projektu- możliwość pracy naukowej w prawdziwych grupach badawczych- Hanna Jurak (kl.8b), Katarzyna Kołodziejczyk (kl.8b), Amelia Nowak (kl.3c), Julia Starek (kl.3c).

Ogólnopolski konkurs fizyczny ”Eureka”:

-Alicja Bielak (kl. 8a) – bardzo wysoki wynik;
-Przemysław Jaszczak (kl.3c) – bardzo wysoki wynik;
-Marcin Giza (kl.3c), Kamil Kotowski (kl.3c), Wiktor Dybalski (kl.3c)- wyróżnienie.

Powiatowy Konkurs „Junior Biznes w Grze – Kreator Przedsiębiorczości”
-Patrycja Jarska, Andżelika Kazimierczk, Małgorzata Czapla, Katarzyna Baszcz, Joanna Prościńska (uczennice kl.8c) – 5. Miejsce drużynowe.

Konkurs w ramach projektu „Kreator Przedsiębiorczości – Junior Biznesu”
-Patrycja Jarska (kl. 8c) – 1. miejsce.

Konkursy – języki obce :

– Wiktor Dybalski i Przemysław Jaszczak, Marcin Giza i Maciej Teresiński (uczniowie kl.3c)
– Finaliści Wojewódzkiego Konkursu „Wędrówka po krajach angielskiego i niemieckiego obszaru językowego” w kategorii „Nowa Zelandia”;

– Wiktor Dybalski i Przemysław Jaszczak (kl.3c) – Finaliści Wojewódzkiego Konkursu „Wędrówka po krajach angielskiego i niemieckiego obszaru językowego” w kategorii Australia.;

– Julia Starek i Amelia Nowak( kl.3c); Wiktoria Kucharczyk i Marcjanna Pruchniak (kl.3b)
– Finalistki IV Wojewódzkiego Konkursu „Wędrówka po krajach angielskiego i niemieckiego obszaru językowego” w kategorii „ Kultura i religioznawstwo Niemiec”;
(w tych konkursach uczniowie walczyli w parach )

– Maciej Teresiński (kl.3c), Małgorzata Czapla (kl.8c), Piotr Świerzak (kl.8c) – Laureaci Ogólnopolskiego konkursu wiedzy z języka angielskiego „ Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Linqua Plus”;

– Julia Mędrek (kl.3a) – Laureat 2. miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Języka Niemieckiego – Olympus sesja jesienna;

– Angielskie Opole Lubelskie „Opolski Test Znajomości Języka i Kultury Krajów Anglojęzycznych:
3. miejsce- Julia Wieczerzak (kl.8b);
4. miejsce – Maja Gołębiewska (kl.8b);
5. miejsce – Maciej Teresiński (kl.3c).

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO:
– Sandra Kuś (kl.8a), Patrycja Jarska (kl.8c), Bartosz Kucharczyk (kl.8a), Jakub Kwaśniak (kl.8b) – I miejsce drużynowo/grupa II etapie gminnym;
II miejsce drużynowo/grupa II w etapie powiatowym.

KONKURSY ARTYSTYCZNE:

– Katarzyna Kołodziejczyk (kl.8b):
– Wojewódzki Finalista Konkursu Recytatorskiego „Przebudzeni do życia”;
– Wojewódzki Finalista Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.

– Dominika Majcher (kl.3b):
– Dwukrotna stypendystka w roku 2018 i 2019 za osiągnięcia artystyczne, zdobywczyni licznych, czołowych nagród ogólnopolskich i wojewódzkich.

– Zuzanna Szczupak (kl.8b):
– Zdobywczyni licznych czołowych nagród na poziomie ogólnopolskim, wojewódzkim w konkursach i przeglądach wokalnych.

– Zespół Wega :

tworzą dziewczęta z klas 8: Zuzanna Szczupak (kl.8b), Patrycja Fedorowicz (kl.8c), Kaja Przychodzień (kl.8c). Zespół uatrakcyjniał swoim śpiewem uroczystości szkolne oraz reprezentował szkołę , zdobywając najwyższe nagrody.
Obie wokalistki uatrakcyjniały uroczystości szkolne, mieliśmy możliwość podziwiania ich talentu.

– Katarzyna Kołodziejczyk (kl.8b) i Hanna Jurak (kl.8b) liczne nagrody zdobyte wraz z chórem Szczygiełki. Obie wokalistki uatrakcyjniały uroczystości szkolne, mieliśmy możliwość podziwiania ich talentu.

SPORT:

– Marcin Giza, Hubert Pętek, Mateusz Mazurek (uczniowie kl. 3c) – II miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej 2018/19

– II miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej – Marcin Giza, Hubert Pętek, Mateusz Mazurek, Gabriel Wicha, Kamil Kotowski, Wiktor Dybalski, Mikołaj Górski (uczniowie kl.3c), Wiktor Czopek, Jakub Pawlak, Adrian Żywicki( uczniowie kl.8a) Szymon Michałowski, Franciszek Szczucki (uczniowie kl.8b) Jan Górski (kl.3a)

– III miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych 2107/18: Górski Jan (kl.3a),Górski Mikołaj (kl. 3c),Czopek Wiktor (kl. 8a), Hubert Pętek (kl.3c), Jakub Pawlak (kl.8a), Piotr Pyśniak (kl.8b), Szymon Michałowski (kl.8b), Gabriel Wicha (kl.3c)

Poza wymienionymi zawodnikami naszą szkołę w zawodach powiatowych reprezentowali: Kacper Kowalski (kl.3b), Jakub Furga (kl.3c), Jakub Kwaśniak (kl.8b), Maciej Teresiński (kl.3c), Olaf Kaupke (kl.8a), Bartosz Kucharczyk (kl.8a), Aleksander Słotwiński (kl.8a)

– III miejsce w Rejonowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej 2018/19 Aleksandra Biedroń (kl.3c), Gabriela Czopek (kl.3c)

– Aleksandra Biedroń (kl.3c), Gabriela Czopek (kl.3c), Karolina Dzierżak (kl.3a), Julia Starek (kl.3c), Amelia Nowak (kl.3c) – II m w II Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej 2017/2018;
– Aleksandra Biedroń (kl.3c), Gabriela Czopek (kl.3c), Karolina Dzierżak (kl.3a) – V miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej 2017/18

Poza wymienionymi zawodniczkami naszą szkołę w zawodach powiatowych reprezentowały:

Gabriela Gołębiowska, Oliwia Piłat, Gabriela Kozak, Wiktoria Apanel, Natalia Apanel (uczennice kl.8a);
Gabriela Błaszczyńska, Karolina Kapała, Gabriela Sowiar, Paulina Witek, Emilia Maciąg, Zuzanna Szczupak (uczennice kl.8b);
Joanna Prościńska, Kaja Przychodzień, Martyna Binienda, Patrycja Jarska, Katarzyna Baszcz, Małgorzata Czapla (uczennice kl.8c);
Morek Gabriela, Kamila Janik, Marcjanna Pruchniak (uczennice kl.3b) Patrycja Maciąg (kl.3c).

DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ SZKOŁY I ŚRODOWISKA:

– Przemysław Jaszczak(kl.3c), Gabriel Wicha (kl.3c) – poczet sztandarowy;
– Marcin Giza (kl.3c) – Przewodniczący Samorządu Szkolnego;
– Marcin Giza (kl.3c), Maciej Teresiński (kl.3c) – działalność w Młodzieżowej Radzie Gminy;
– Jakub Kwaśniak (kl.8b) , Mateusz Mazurek (kl.3c) – przedstawiciele szkoły w Parlamencie Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego;
– Gabriela Morek (kl.3b) – działalność w Samorządzie Uczniowskim;
– Gaweł Chwaszczewski (kl.3a)- działalność w Samorządzie Uczniowskim.

DZIAŁALNOŚĆ W WOLONTARIACIE SZKOLNYM:

Martyna Ciosek, Gabriela Grzesik, Klaudia Krawiec, Wiktoria Kucharczyk, Weronika Mazurkiewicz, Marcjanna Pruchniak, Weronika Skwira, Weronika Szeszuła, Weronika Bomba (uczennice klas 3a i 3b Gimnazjum);

STYPENDYŚCI:

– Julia Starek (kl.3c), Dominika Majcher (kl.3b), Maciej Tersiński (kl.3c), Marcjanna Pruchniak (kl.3b)

TYTUŁY SZKOLNE:

– Maciej Teresiński (kl.3c), Dorian Kot (kl.3c) – Tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii w Gimnazjum;
– Julia Mędrek (kl. 3a)– Tytuł „ Germanista klas 3”;
– Zuzanna Szczupak (kl. 8b) – Tytuł ”Germanista klas 8”;
– Katarzyna Kołodziejczyk (kl.8b)– Tytuł „ Chemik klas 8;
– Marcin Giza (kl. 3c)- Tytuł : „Najlepszego Sportowca” .

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności oraz Osiągnięcia