Opolska Gala Sportu 2019

    Gala Sportu to podsumowanie Gminnych Igrzysk Dzieci oraz uhonorowanie młodych sportowców gminy Opole Lubelskie za osiągnięcia sportowe. Szkoła Podstawowa nr 1im. Kornela Makuszyńskiego w Opolu Lubelskim po raz kolejny zdobyła I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół w roku 2018/2019 w naszej gminie. Wyróżnieni zostali Najlepsi Sportowcy naszej szkoły Natalia Maj oraz Marcin Giza.

    Uczniowski Klub Sportowy Olimp został Mistrzem Opolskiej Gali Sportu. Laureatem w kategorii Najlepszy Sportowiec roku 2018/2019 została drużyna Juniorów UKS Olimp, w skład, której wchodzą nasi absolwenci: Bartłomiej Jurak, Mateusz Szkutnicki, Grzegorz Pętek, Mateusz Zugaj, Łukasz Rosołowski, Jakub Duda, Maciej Zieliński, Wojciech Superson, Michał Frączek, Jakub Konior, Jan Starek, Miłosz Szczepański, Łukasz Pętek, Krystian Stępień i Oszust Gabriel. Trener: Romuald Jurak.

Nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 i trener piłki siatkowej UKS Olimp Romuald Jurak został laureatem Nagrody Trenera Roku.

    Puchary, dyplomy i nagrody sportowcom wręczył Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis. Gościem specjalnym tegorocznej gali był Wojciech Stępień – znany sportowiec i trener pochodzący z Opola Lubelskiego.
VII Opolską Galę Sportu zakończyła słodka niespodzianka – tort w kształcie boiska do piłki siatkowej.

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności, Osiągnięcia oraz Sport