Wizyta w szkole partnerskiej we Lwowie

    Delegacja nauczycieli naszej szkoły w dniach 08 – 10.11.2019 r. gościła z wizytą w partnerskiej szkole – Liceum nr 66 we Lwowie. Wyjazd odbył się w ramach nawiązanej wcześniej współpracy. Przedstawiciele tej szkoły gościli u nas w czerwcu 2019 r. a teraz przyszedł czas na rewizytę

    W trakcie pobytu we Lwowie odbyły się spotkania z dyrekcją szkoły, nauczycielami i uczniami, zwiedzanie szkoły, rozmowy na tematy związane z wymianą doświadczeń czy planowaniem dalszej współpracy. W prezencie przekazaliśmy uczniom zestaw książek przedstawiających kulturę i historię Polski.

    Nasi nauczyciele wspólnie z nauczycielami z Liceum nr 66 przebywali w ważnych dla historii i kultury polskiej miejscach – m. in na Cmentarzu Łyczakowskim i jego części Cmentarzu Orląt Lwowskich, gdzie zapalili znicze, przy słynnym Uniwersytecie Lwowskim, w słynnej Katedrze Łacińskiej czy Operze Lwowskiej.

    Pomnik Adama Mickiewicza, napisy na domach w języku polskim, miejsca narodzin sławnych Polaków, m. in. Mariana Hemara sprawiły, że poczuliśmy ducha naszego narodu w tym pięknym mieście.

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności