I miejsce w Turnieju BRD

    Organizacja i uczestnictwo w Ogólnopolskich Turniejach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to od wielu lat tradycja w Szkole Podstawowej nr 1. Także i w tym roku – 14 maja – w naszej szkole odbył się Konkurs Gminny 42-giej edycji Turnieju. W dwóch grupach wiekowych wystartowało cztery szkoły podstawowe z naszej gminy. W obu kategoriach nasze drużyny zwyciężyły i będą reprezentować miasto i gminę Opole Lubelskie w Finale Powiatowym, który również odbędzie się 16 maja  w Zespole Szkół w Józefowie n.Wisłą.

   Karol Kuś zdobył ponadto puchar Burmistrza Opola Lubelskiego jako najlepszy zawodnik w I-wszej grupie wiekowej, a Jakub Kwaśniak uzyskał tytuł najlepszego zawodnika w grupie II-giej.

   Konkurs BRD to wieloetapowe zmagania uczestników w kilku konkurencjach. Są to podwójne testy – z przepisów ruchu drogowego i „skrzyżowania”,  jazda wyznaczoną trasą po miasteczku ruchu drogowego, pokonanie skomplikowanego toru przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy medycznej. W tym roku pogoda spłatała nam figla – musieliśmy konkurencję sprawnościową rozegrać na sali gimnastycznej i odwołać jazdę na miasteczku. Ale nie osłabiło to ducha rywalizacji naszych drużyn, które – po zmianie regulaminu – wystąpiły w składzie:

  • Drużyna I  – młodsza: Paulina Bąk, Kaja Fatyga, Karol Kuś, Kacper Kwaśniak
  • Drużyna II – starsza: Sandra Kuś, Bartosz Kucharczyk, Jakub Kwaśniak.

    Oprócz głównych składów poza konkursem wystartowali: Patrycja Jarska, Nela Troczyńska, Natalia Klimek, Maksymilian Wicha, Jakub Marek oraz Jakub Łakota. Taka rywalizacja to możliwość sprawdzenia się w wymagających konkurencjach i „kuźnia” zawodników, którzy wystąpią w kolejnych zawodach.

Opiekun Drużyn BRD – Mariusz Zielonka

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności oraz Osiągnięcia