Rocznica Konstytucji 3 Maja

”Maj – rocznica pięknych serc!
Maj – rocznica wielkich myśli,
Tym, co dawno przeminęli,
Hołd składają, ci co przeszli.”

    W dniu 3 maja w  rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – dyrekcja, uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w manifestacji patriotycznej zorganizowanej przez władze naszego miasta. W imieniu uczniów i rodziców zostały złożone wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Kolejowej oraz pod Pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej „Kedyw” (ul. Puławska). Ostatnią wiązankę złożono pod tzw. „Dębami Katyńskimi”, gdzie uczniowie klasy VI b zaciągnęli honorową wartę. Uroczystości zakończyły się mszą święta.

    W piątek 10 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z tej okazji. Występujący uczniowie przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791r. i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski i Polaków.

    Prowadzący akademię przybliżyli również Święto Flagi wyjaśniając znaczenie barw narodowych oraz historię „Biało – Czerwonej”.

    Montaż słowny został ubogacony piosenkami szkolnego chóru pod kierunkiem p. K. Piłat.

Opracowanie: W. Gajowiak, J. Woźniak

Fotoreportaż z akademii – Bożena Zielonka

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności