Gorączka Złota PCK

W naszej Jedynce rusza ogólnopolska akcja „Gorączka Złota PCK”.

Tradycyjnie w szkołach, przedszkolach i firmach pojawią się pojemniki, do których można wrzucić „złote” monety o nominałach 1, 2 i 5 groszy. Akcję koordynować będzie Szkolne Koło PCK i Wolontariat.

Zebrane w ten sposób środki pomogą sfinansować letni wypoczynek, zakup szkolnych wyprawek i pomocy edukacyjnych dla potrzebujących dzieci.

Gorączka Złota PCK” to jedna z corocznych akcji Polskiego Czerwonego Krzyża, której celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Od początku jej trwania zebranych zostało ponad3 miliony złotych.

Uczenie kolejnych pokoleń bezinteresownego pomagania jest jednym z kluczowych działań naszego Stowarzyszenia. Co roku w setkach szkół, przedszkoli,  ale i firm oraz instytucji są rzesze „rozgorączkowanych” osób, które angażują się w akcję zbierania monet. Cieszymy się, że dzięki ich wsparciu, pomagamy najbardziej potrzebującym – mówi Michał Mikołajczyk, członek Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża, inicjator kampanii „Gorączka Złota PCK”. 

„Gorączka Złota PCK” polega na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5-groszowych. W ramach akcji prowadzone są zbiórki w sklepach, w szkołach, w przedszkolach oraz w firmach. Dzięki zaangażowaniu darczyńców z całej Polski, drobne monety zamieniają się w „tony złota”, które pomagają najmłodszym, zapobiegają wykluczeniu społecznemu i stwarzają szansę na lepszy start w dorosłość. Środki zebrane podczas akcji przeznaczamy na pomoc dzieciom, dofinansowując między innymi: letni wypoczynek, ciepłe posiłki w szkołach, wyprawki szkolne, a także pomoce naukowe.

Akcja „Gorączka Złota PCK” ma również wymiar edukacyjny. Poprzez akcję PCK promuje idee wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Większość wolontariuszy w „Gorączce Złota” to uczniowie pomagający swoim rówieśnikom. To właśnie aspekt edukacyjny – pokazanie jak drobny gest jakim jest zebranie garści „złotych monet” – ma szczególną wartość. Akcja co roku spotyka sięz dużym zainteresowaniem szkół i przedszkoli.

Akcja „Gorączka Złota PCK” do 24 maja 2024r.

Monety przynosimy do Pań Elżbiety Borowskiej i Krystyny Flisiak

Opiekun Szkolnego Koła PCK – Krystyna Flisiak