Dzień Młodzieży PCK

25 października 2023 roku obchodzimy Dzień Młodzieży PCK.  Celem Święta jest złożenie hołdu oraz podziękowanie wszystkim osobom młodym, które współpracują z Polskim Czerwonym Krzyżem. Ponad sto lat temu powstało pierwsze Szkolne Koło PCK. Od tamtej pory datujemy powstanie Ruchu Młodzieży PCK w Polsce.

Polski Czerwony Krzyż stworzył pierwszy w historii naszego kraju ruch wolontariacki, zrzeszając młodych ludzi, którzy chcieli wspierać odbudowujące się społeczeństwo. Przez te wszystkie lata wolontariusze, jako Ruch Młodzieży PCK, odpowiadali na aktualne potrzeby społeczne, kierując się ideą niesienia bezinteresownej pomocy każdemu, kto jej potrzebował.

Dzień Młodzieży PCK to międzynarodowe Święto wszystkich osób młodych zrzeszonych w Stowarzyszeniach Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, które codziennie pomagają potrzebującym na całym świecie oraz przyczyniają się do rozbudzenia humanitarnych postaw w środowiskach dziecięco – młodzieżowych.

W dniu święta Młodzieży PCK składamy wszystkim młodym wolontariuszom ogromne podziękowania za ich codzienną pracę i wkład w działania Polskiego Czerwonego Krzyża. Życzymy Wam wytrwałości i pasji w działaniach charytatywnych i pomocowych na rzecz drugiego człowieka.

Uczniowie naszej szkoły, czyli uczniowie klas 4b, 4a, 4c, 5a, 6a, z okazji Dnia młodzieży PCK stworzyli Żywy Czerwony Krzyż.

Krystyna Flisiak opiekun Szkolnego Koła PCK