„Prawie studenci” z 4b i 4a na KUL-u i UP w Lublinie

Uczniowie klas 4a i 4b poczuli, jak to miło być studentem. W czwartek 26 października 2023 roku uczestniczyli w warsztatach logopedycznych. Dzięki uprzejmości Pani Renaty Kołodziejczyk dzieci popracowały z wykładowcami i studentami Wydziału Pedagogiki Specjalnej. Uczniowie poznali język migowy, alternatywne metody komunikacji typu Makaton, Piktogramy, system PCS. Zobaczyły urządzenia do komunikacji używane przez osoby niesłyszące.

Po dwugodzinnych warsztatach klasy przeszły na Uniwersytet Przyrodniczy, gdzie obejrzały niecodzienny, niesamowicie angażujący dzieci spektakl „Akademia Pana Kleksa”. Zabawy, okrzyków, braw i zadziwienia było mnóstwo.

Serdecznie polecamy ten spektakl i nie zdradzamy szczegółów. To trzeba zobaczyć samemu!

Uczniowie i opiekunowie klas 4b i 4a