Dzień Języka Niemieckiego

Sukcesy uczniów w konkursach z języka niemieckiego

     W dniu 28 maja 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Niemieckiego.  Na lekcjach uczniowie oglądali film na temat polsko-niemieckiej współpracy młodzieży, słuchali niemieckiej muzyki młodzieżowej oraz muzyki poważnej niemieckojęzycznych kompozytorów.

 Na holu głównym szkoły można było oglądać wystawę prac plastycznych pt. „Niemcy naszym sąsiadem”.

       W  Dniu Języka Niemieckiego  zostały ogłoszone wyniki konkursów, które zostały przeprowadzone w dniach od 13 – 20 maja.  Laureaci otrzymali dyplomy i upominki.

Podajemy  wyniki konkursów:

Laureaci  Konkursu „Germanista klas 7, 8 i 3 gimnazjum”

Germanista klas siódmych – Maja Stasiak –  klasa 7C

Germanista klas ósmych –   Zuzanna Szczupak – klasa  8 B

Germanista klas trzecich gimnazjum – Julia Mędrek  –  klasa 3A

Laureaci  Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Gabriela Sanecka, Maria Jackowska  –  klasa  7A

Julia Wieczerzak , Jakub Kwaśniak oraz Hanna Jurak i Katarzyna Kołodziejczyk  – klasa  8 B

Laureaci  konkursu plastycznego  „Niemcy naszym sąsiadem”

Martyna Grzybek, Natalia Śliwa – klasa 7A

Wiktoria Kucharczyk , Klaudia Krawiec –  klasa 3B gimnazjum

            Zainteresowanie językiem niemieckim w naszej szkole nie słabnie. Uczniowie osiągają  także  znaczące sukcesy pozaszkolne.

Julia Mędrek z klasy 3A gimnazjum uzyskała tytuł  finalisty wojewódzkiego konkursu z języka niemieckiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz  tytuł laureata za zajęcie II miejsca w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z języka niemieckiego Olimpus (sesja jesienna).

Amelia Nowak i Julia Starek z klasy 3C oraz Marcjanna Pruchniak i Wiktoria Kucharczyk z klasy 3B gimnazjum uzyskały tytuł finalisty w konkursie „Wędrówka po krajach angielskiego i niemieckiego obszaru językowego” w kategorii – ,, Kultura i realioznawstwo Niemiec” zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. KEN w Lublinie.

Klaudia Krawiec i Wiktoria Kucharczyk z klasy 3B gimnazjum śpiewając piosenkę w języku niemieckim zdobyły wyróżnienie w konkursie piosenki obcojęzycznej zorganizowanym w ramach Dnia Języków Obcych w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursów i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

Nauczycielki języka niemieckiego – Anna Kustrzepa, Iwona Bełcik

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności oraz Osiągnięcia