zimowe

Dzieci z pomocą głodnym ptakom

Kiedy prószyć śnieg zaczyna,
to już zima, mroźna zima
i sto uciech razem z nią.
Chwytasz sanki, łyżwy… narty…
Lecz pamiętaj, że nie wszystkim
Tak wesoło jest jak tobie.
Nakarm ptaki, które marzną, które mokną.
Głodne ptaki, co pukają w twoje okno.
Te serdeczną, tę przyjazną, dobrą myśl
Zamień w czyn i zrób to zaraz. Zrób to dziś.”

Uczniowie klasy IIa podczas zdalnej nauki wykonali karmniki dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Od kilku dni, kiedy jest mróz i śnieg, pomagają ptakom przetrwać uciążliwe dni. Dzieci systematycznie uzupełniają ptasie stołówki, sypiąc ziarna zbóż, słonecznika oraz płatki owsiane. Mogą obserwować zachowania ptaków, robią im zdjęcia. Zachęcamy, aby nasze koleżanki i koledzy pamiętali o dokarmianiu ptaków.

PTAKI CZEKAJĄ NA NASZĄ POMOC.