lis

Apel „oswojonych” o pomoc dla „oswojonych”!!!!

„–Nie – odrzekł Mały Książę. – Szukam  przyjaciół. Co znaczy „oswoić”?

– Jest to pojęcie zupełnie zapomniane – powiedział lis. – „Oswoić” znaczy „stworzyć więzy”.

                                                                                                                         –Stworzyć więzy?

– Oczywiście – powiedział lis. – Teraz jesteś dla mnie tylko małym chłopcem,

podobnym  do stu tysięcy małych chłopców.

Nie potrzebuję ciebie. I ty mnie nie potrzebujesz.

Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów.

Lecz jeżeli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem  potrzebować.”

Antoine de Saint-Exupéry, „Mały Książę.

 

Apel „oswojonych” o pomoc dla „oswojonych”!!!!

Jeszcze parę lat temu Ліцей N.66 м. Львова było dla nas jedną ze stu tysięcy innych szkół, z którą nie  łączyło nas nic szczególnego.

I przyszedł ten czas, że „oswoiliśmy” się nawzajem. Liceum nr 66 we Lwowie  i Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Opolu Lubelskim stały się sobie bliskie, nawiązała się między nami współpraca i przyjaźń. I dziś, w obliczu wielkiej tragedii jaka spotyka codziennie Ukrainę, staramy się być godnymi zaufania  przyjaciółmi, bo w myśl słów, które wypowiedział bohater „Małego Księcia”, czujemy się odpowiedzialni za „oswojonych” przyjaciół, którzy nas teraz najbardziej potrzebują.

W kwietniu, z prywatnej inicjatywy pana wicedyrektora Janusza Stępnia dotarła do Lwowa pomoc materialna. Tak nam podziękowano (pisownia oryginalna):

„Drodzy przyjaciele szkoły PODSTAWOWEJ NP 1 IM. KORNELA MAKUSZYNSKIEGO!

Radość nie ma granic! Dziękuję wam, przyjaciele! Jesteście niesamowitymi LUDZIAMI!”

Dziś to nauczyciele z Liceum nr 66z Lwowa zwracają się do nas o pomoc, konkretną pomoc, a mianowicie potrzebują: gaza opatrunkowa, konserwy, herbata, kawa, dlatego też kierujemy do społeczności szkolnej apel o dobrowolną pomoc, materialną lub finansową, byśmy mogli nie zawieść naszych przyjaciół.

W dniach od 17.05.2022 r. do 20.05.2022r. trwać będzie dobrowolna zbiórka wskazanych produktów żywnościowych i opatrunkowych bądź środków finansowych, które zostaną przeznaczone na zakup wyżej wymienionych produktów. Tym z was, drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Goście,  którzy zechcecie wesprzeć bliskich nam ludzi, już dziś serdecznie dziękujemy.

Nasi lwowscy przyjaciele, pomimo trudnego czasu u siebie, pamiętają też i o nas. W dniu naszego narodowego święta, Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja otrzymaliśmy taką wiadomość (pisownia oryginalna):

„Drodzy przyjaciele szkoły PODSTWOWEJ NP 1 IM. KORNELA MAKUSZYNSKIEGO!

Serdecznie gratulujemy obchodów Dnia Konstytucji RP!

Konstytucja RP z 3 maja 1791 r. stała się jedną z pierwszych konstytucji na świecie. Polska była praktycznie pierwszym krajem w Europie i drugim na świecie, w którym konstytucja pojawiła się jako taka.

Niech żyje wolna, dostojna i zamożna Polska! Ukraina z tobą!”

Bo przyjaciel to osoba, która mimo przeciwności losu, nadal jest z Tobą. Bądźmy razem, mimo wszystko.

Dyrekcja Szkoły