Złoto i srebro młodych siatkarzy Jedynki w Finale Wojewódzkim Minisiatkówki Kinder Joy of Moving!!

W niedzielę 13 czerwca na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Opolu Lubelskim rozegrany został Finał Wojewódzki Turnieju Minisiatkówki Kinder Joy of Moving. Najlepsi młodzi siatkarze wyłonieni w turniejach eliminacyjnych rywalizowali w drużynach „dwójek”, „trójek” i „czwórek” o awans do Ogólnopolskiego Turnieju mającego rangę nieoficjalnych Mistrzostw Polski
w minisiatkówce.

Rocznik 2010 rywalizował w drużynach „dwójek”. W gronie 12 najlepszych zespołów znalazły się dwie drużyny UKS Olimp zajmując 5 i 11 miejsce. W drużynie, która zajęła 5 miejsce wystąpili: Wiktor Strawa, Toborek Wojtek i Antek Kruk. W drugim zespole grali: Wojtek Piasecki, Alan Szafran i Mikołaj Pożyć.

W „czwórkach” – chłopcy urodzeni w 2008 roku, również dwa nasze zespoły znalazły się w finale wojewódzkim (połączone z drużynami Chełma i Nałęczowa). Nasze ekipy okazały się zdecydowanie najlepsze zajmując dwa pierwsze miejsca. I drużyna UKS Olimp/Tempo wystąpiła w następującym składzie: Hermanowicz Filip, Szymek Fiuk, Foryś Marcel, Foryś Wiktor i Alan Kozik.

W drugim zespole, który zajął II miejsce wystąpili: Patryk Kuś, Oskar Bielecki i Damian Przychodzeń. Dwie najlepsze ekipy z każdej kategorii uzyskały awans do Finału Ogólnopolskiego Turnieju Kinder Joy of Moving, który odbędzie się pod koniec wakacji (26-29 sierpnia) w Gliwicach

Najlepsze cztery drużyny otrzymały puchary, sportowe upominki i medale, a wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodkościami i pamiątkowymi dyplomami udziału. Nagrody zostały ufundowane przez sponsorów turnieju: Polski Związek Piłki Siatkowej, Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w Lublinie i firmę Geomax z Opola Lubelskiego p.Waldemara Statecznego, która już po raz kolejny ufundowała dla każdego uczestnika koszyczek pysznych opolskich krówek.

Serdecznie podziękowania kierujemy do p.Pawła Januszka z Opolskiego Centrum Kultury, który przeprowadził transmisję z tych zawodów. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia sportowego dziękujemy, a młodym zawodnikom awansującym do Mistrzostw Polski życzymy udanego występu w Gliwicach!!!