Lato DUR

Bezpieczne lato

Przed nami wakacje czyli czas odpoczynku dla uczniów. Jednak by zabawa na świeżym powietrzu była bezpieczna, trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Dlatego też przygotowaliśmy dla Państwa lekcję „Bezpieczne wakacje” w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Z lekcji dowiecie się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze, grać na boisku. Będziecie wiedzieli w jaki sposób uniknąć spotkania ze złodziejem. Przypomnicie sobie, jakie są zasady przebywania w lesie, nad wodą i w wodzie. Ponadto uzmysłowicie sobie jak bezpiecznie należy poruszać się po górach i jak nie dopuścić, aby doszło do uszkodzenia ciała. Dodatkowo przypomnicie sobie jak bezpiecznie przebywać w domu i buszować po Internecie.

W załącznikach, które można pobrać poniżej przesyłamy zadanie do wykonania dla dzieci oraz prezentację multimedialną w formacie PDF (jako pokaz zdjęć jest ona do obejrzenia w galerii).

Zadania do wykonania – Bezpieczne Lato

Prezentacja multimedialna – Bezpieczne Lato