imi34

Zbiórka PCK

Szkolne koło PCK Jedynki pod patronatem Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK rozpoczyna ZBIÓRKĘ NA RZECZ MIGRANTÓW na granicy polsko-białoruskiej.

Sytuacja na granicy polsko – białoruskiej jest określana jako kryzys humanitarny. Do strefy przygranicznej trafiają osoby potrzebujące natychmiastowej pomocy, często w stanie skrajnego wychłodzenia i wygłodzenia. W związku z powyższym rozpoczynamy zbiórkę najpilniej potrzebnych środków.

Co zbieramy?

• ciepłą odzież w dobrym stanie
  • ubrania dziecięce
  • buty
  • koce, śpiwory
  • środki czystości
  • kosmetyki
  • karimaty

„Niezależnie od okoliczności, jesteśmy w obowiązku nieść pomoc osobom jej potrzebującym. W wyniku trwającego kryzysu umarło już 5 osób. Chcemy zrobić wszystko aby uniknąć tego typu sytuacji w przyszłości.” – mówi Maciej Budka Dyrektor Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK

Zbiórka w naszej szkole potrwa do 13 października 2021roku.

Zebrane środki będą na bieżąco segregowane i dystrybuowane do organizacji zajmujących się pomocą migrantom na granicy polsko – białoruskiej oraz do ośrodków dla cudzoziemców. Dary będą także dystrybuowane przez pracowników PCK oraz oddziały rejonowe PCK w miejscowościach przy granicy z Białorusią (Radzyń Podlaski, Włodawa, Biała Podlaska). Lubelski Oddział PCK dołoży wszelkich starań aby pomoc trafiła bezpośrednio do osób jej potrzebujących.

Zachęcamy wszystkich Uczniów i Rodziców do włączenia się do tej bardzo ważnej akcji.

Krystyna Flisiak

Opiekun Szkolnego Koła PCK