huta

Twórcza przygoda ze szkłem

Uczniowie z klasy II uczęszczający na świetlicę szkolną, korzystając z pięknej jesiennej pogody, wybrali się na wycieczkę do Glass Studio we Wronowie. Głównym punktem programu były warsztaty tworzenia różnych przedmiotów ze szkła. Po zwiedzeniu pracowni szkła dmuchanego, wysłuchaniu historii o tym, kiedy i jak powstało szkło oraz obejrzeniu pokazu dmuchania szkła, czyli powstawania naczynia szklanego od podstaw,  uczniowie wzięli się do pracy. Pod okiem fachowców próbowali swoich sił w grawerowaniu ( pisaniu, rysowaniu) na placku szklanym oraz własnoręcznie wykonali szklanego kwiatka. Były to bardzo ciekawe i twórcze zajęcia, które jednocześnie dostarczyły wszystkim dobrej zabawy.

Podsumowaniem pobytu w Glass Studio było ognisko z kiełbaskami i zabawy na świeżym powietrzu.

Wychowawca: Jolanta Szczupak