glod

Zakończenie zbiórki z okazji Światowego Dnia Walki z Głodem

Szkolne Koło PCK i Koło Wolontariatu Jedynki zorganizowało zbiórkę żywności długoterminowej dla osób potrzebujących w ramach Kampanii Walki z Głodem. Pani Małgosia Troczyńska z opolskiego oddziału PCK odebrała od nas 5 grudnia 2022 roku zebrane produkty. Pomocą objęte zostaną osoby, które są podopiecznymi opolskiego oddziału PCK. Aktualnie, w dobie rosnącej inflacji i cen seniorom i osobom chorym jest bardzo ciężko. Dla nich przygotowane zostaną paczki żywnościowe, które dostarczą wolontariusze PCK oraz młodzież z grup SIM.

Zebraliśmy bardzo dużo żywności długoterminowej, czyli kasze, makarony, konserwy, ryż, cukier, mąkę,  orzechy, herbatę, kawę, słodycze. Dary zbierane były w Sali 201 na segmencie B. Produkty pomogli zbierać i przenosić uczniowie klasy 6b należących do Szkolnego Koła PCK: Wojtek Piasecki, Wiktor Strawa, Sebastian Kuś, Michał Kuś i Wiktor Kozioł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom Jedynki za  udziału w akcji i wsparcie darami osób potrzebujących.

Szkolne Koło PCK i Koło Wolontariatu – Krystyna Flisiak