mikołaj mały

XXIX Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki w Lublinie

W niedzielę mikołajkową 06 grudnia w Lublinie odbył się po raz 29 Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki chłopców. W tym roku ze względu na sytuację pandemiczną zorganizowany był w nieco okrojonej obsadzie i rygorze sanitarnym. Uczniowie Jedynki i UKS Olimp uczestniczyli w tym turnieju. W gronie 11 drużyn – dwójek (klasy 4 i młodsi) nasi młodzi siatkarze zajęli 5 i 6 miejsce nieznacznie ulegając zespołom z Łukowa i Lublina, a wyprzedzając zespoły z innych szkół lubelskich oraz łukowskich i Międzyrzeca Podlaskiego.

Niestety nie wszyscy nasi młodzi adepci siatkówki mogli wziąć udział. Ostatecznie w Lublinie wystąpili: w pierwszym zespole, który zajął 5 miejsce – Wiktor Strawa, Mikołaj Pożyć i Antek Kruk (uczeń SP 2 w Opolu Lubelskim), w drugiej drużynie, która wywalczyła 6 miejsce po „bratobójczej” walce grali – Michał Kuś i Alan Szafran (również uczeń SP 2 uczęszczający na zajęcia siatkówki do naszej szkoły). Na zdjęciach poniżej widzimy ceremonię zakończenia turnieju w czasie, której wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodkimi upominkami oraz dyplomami uczestnictwa. Na jednym ze zdjęć widzimy rodzica i nauczyciela naszej szkoły p. Krzysztofa Strawę, który pomagał nam logistycznie w trakcie turnieju oraz p. Rafała Celejewskiego, absolwenta Jedynki z przed kilkunastu lat, który zaczynając przygodę z siatkówką osiągnął znaczny sukces zajmując z ekipą naszej szkoły 4 miejsce na Mistrzostwach Polski w Minisiatkówce w Zabrzu. Naszym młodym adeptom siatkówki życzymy wytrwałości w treningach i co najmniej takich sukcesów jak p. Rafał.