Wojewódzkie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych

    25 października na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji „TOMASOVIA” odbył się Finał Wojewódzki Sztafetowych Biegów Przełajowych. Organizatorem finału był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Tomaszowie Lubelskim. Uczestników zawodów powitał Starosta Tomaszowski Jan Kowalczyk, który dokonał dekoracji wraz z Naczelnikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Henrykiem Nowosadem, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Ryszardem Koprowskim, wiceprzewodniczącym Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Marianem Sikorskim.

    W zawodach prawo startu miały drużyny szkół z całego województwa lubelskiego, które w drodze eliminacji poprzez zawody gminne, powiatowe, następnie rejonowe awansowały do finału wojewódzkiego. Biegi były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały, aż dwie drużyny dziewcząt w dwóch kategoriach wiekowych: Igrzyskach Dzieci – rocznik 2007 i młodsze oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – rocznik 2005/2006. Młodsze dziewczęta pokonywały trasę 6 x 800m, starze natomiast 8 x 800m. W finale wojewódzkim bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim. Mimo, iż nie zajęły miejsca na podium, to i tak jestem z nich bardzo dumna, ponieważ wyprzedziły pierwsze sztafety z zawodów rejonowych oraz każda z dziewcząt na swojej zmianie osiągnęła rekordowy czas, czyli pobiegła tzw. „życiówkę”. Wystarczyło to jednak  na zajęcie 7 miejsca w młodszej kategorii i 8 miejsca w starszej kategorii na 11 startujących zespołów w każdej sztafecie. Nie jest wstydem być nr 7 /8 w województwie – dla nas jest to mimo wszystko DUŻY SUKCES!!!

Składy drużyn:

Młodsza drużyna: Gabriela Zagozdon, Aleksandra Grzywa, Małgorzata Rakwał, Aleksandra Michalczewska, Natalia Klimek, Kinga Klocek, Gabriela Drańska, Martyna Wilga, Katarzyna Plewik, Gabriela Lasota.

Starsza drużyna: Alicja Owczarz, Natalia Sawka, Milena Kosowska, Inga Ptak, Natalia Maj, Weronika Maciąg, Maria Krajewska, Martyna Superson, Jagoda Drozdowska, Daria Baszcz.

Opiekun: Ewa Madejek

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności, Sport oraz Osiągnięcia