„Wega” w Warszawie

    11.06.2019 r. członkowie zespołu „Wega” wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Wycieczka była nagrodą za cały rok aktywnej pracy zespołu na rzecz szkoły i środowiska.

   Głównym punktem programu wycieczki był musical w teatrze Buffo pt. „Romeo i Julia” wg tragedii Williama Szekspira – lecz w wersji współczesnej, gdzie dużą rolę grały nowości techniczne, jakimi są telefony, czy Internet. Świetnie dobrane stroje oraz genialnie skomponowana przez Janusza Stokłosę muzyka zarówno w wersji instrumentalnej, jak i wokalnej nadały całej historii niepowtarzalny klimat. Dziewczęta zachwycił nie tylko piękny śpiew solowy, szczególnie w wykonaniu głównych bohaterów, ale także taniec w strugach deszczu przy wykorzystaniu technologii 3D. Dużą niespodzianką była możliwość porozmawiania z odtwórcą głównej roli, czyli z Romeo oraz zrobienie sobie z nim zdjęcia.

    Po uczcie duchowej przyszedł czas na włączenie kreatywnego myślenia w Escape Room Warszawa. W dwóch 4-osobowych drużynach postanowiłyśmy zmierzyć się z licznymi zagadkami, które trzeba było rozwiązać i zadaniami, które trzeba było wykonać, aby znaleźć wyjście z pokoi, w których byłyśmy zamknięte, w ciągu maksymalnie 60 minut. Pobyt w pokojach „Olimp” i „Obrońcy Galaktyki” dostarczył nam dużo dobrej zabawy, ale musiałyśmy się nieźle nakombinować, żeby znaleźć rozwiązanie. Praca zespołowa okazała się niezbędna.

    Na koniec odwiedziłyśmy Niewidzialną Wystawę – miejsce, w którym musiałyśmy radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku, wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu…, poruszając się pod opieką niewidomych Przewodników po całkiem wyciemnionych pomieszczeniach. Była to prawdziwa lekcja pokory i dała nam zupełnie inne „spojrzenie” na proste z pozoru sytuacje.

Opiekun: Jolanta Szczupak