Warsztaty z języka angielskiego z nativem w Szkole

Nabywanie płynności w mówieniu w języku angielskim z native speakerem ? Dlaczego nie?

Grupa 13 uczniów z Naszej Szkoły przystąpiła do kolejnego międzynarodowego programu, jakim jest TEIP, czyli uczenie się języka angielskiego poprzez swobodne wypowiedzi i dialog w języku angielskim z rodowitą Amerykanką, Naszym opiekunem i prowadzącym warsztaty z uczniami jest Ann Zelenka, Amerykanka, doktorantka na Uniwersytecie w Cumberland w USA, mieszkająca w Baltimore w stanie Maryland. Program TEIP jest realizowany we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji  oraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności. Uczestnictwo w programie warsztatów z języka angielskiego on-line daje możliwość doskonalenia języka pod okiem doświadczonych amerykańskich nauczycieli-entuzjastów. Uczniowie pracują w formule warsztatowej w małych grupach. Na każdym spotkaniu on-line czuwa lider, odpowiadający za sprawny przebieg programu. Nauczyciele, przy wsparciu asystentów, prowadzą interaktywne zajęcia, które pomagają polskiej młodzieży wzbogacać słownictwo związane z kulturą, historią, geografią i tradycjami USA.

Pierwsze warsztaty już za nami – 09 listopada 2021r. grupa uczniów z klasy 7 spotkała się na warsztatach językowych on-line z Ann z USA. Pierwsze warsztaty miały charakter zapoznawczy – Ann opowiedziała o sobie, uczniowie mogli się przedstawić, opowiedzieć o sobie, zadać pytania, zaproponować tematykę kolejnych spotkań warsztatowych. Kolejne warsztaty przed nami już niebawem. Najważniejsze to móc „zanurzyć się” w języku – pozwolić sobie na swobodę w komunikacji i przełamać bariery w mówieniu. Nie ma na to lepszej metody niż cykliczne spotkania z native speakerami.

Barbara Gołofit – opiekun grupy projektowej