zab_moje

Warsztaty Stomatologiczne

29 września klasa 2C wzięła udział w warsztatach z zakresu profilaktyki próchnicy zębów, które przeprowadziła p. Diana – dyplomowana higienistka w towarzystwie Smoka Bartka. Był ogromną pomocą w przedstawieniu wizyty adaptacyjnej u dentysty. Rozmawiała z uczniami na temat zdrowego odżywiania się, które ma pozytywny wpływ na zdrowe zęby i zgubnych skutków jedzenia słodyczy, powodujących próchnicę. Po zapoznaniu dzieci z materiałami i sprzętem dentystycznym , wszyscy poczuli się jak prawdziwi lekarze – stomatolodzy, gdyż z wielką starannością , zaangażowaniem ćwiczyli na prawdziwym modelu szczeki. Po zaliczeniu praktycznego treningu, wszyscy otrzymali dyplomy oraz zestaw do ćwiczeń praktycznych w domu.

Dorota Bąk