hip

Tajemniczy Młyn Hipolit…

23 września klasa 2 C udała się na wycieczkę do Nowego Gaju – Młyn Hipolit, a była, to bardzo niezwykła wyprawa. Oprócz podziwiania przepięknej przyrody zakola rzeki Bystrej obejrzeliśmy bogatą wystawę w Muzeum Minerałów i Skamielin. Młyn Hipolit kryje dużo więcej skarbów. Dzieci miały tu możliwość zobaczenia – i co najciekawsze – dotknięcia eksponatów.

Dodatkową atrakcją było płukanie złota oraz gra terenowa z mapą, zabawiliśmy się w poszukiwaczy skarbów. Dzięki sprawnemu odczytywaniu mapy dotarliśmy do jaskini, w której dzieciaki odnalazły tajemniczą skrzynię??? (Ileż było radości !!!). Nagrodą były znalezione skarby, które dostaliśmy na pamiątkę. Odwiedziliśmy także zagrodę alpak. Te ciepłe zwierzęta wywarły na dzieciach niesamowite wrażenie. Z wycieczki wszyscy wróciliśmy zadowoleni, w dobrych humorach i pełni wrażeń!!! Było pięknie.

Dorota Bąk