misio

Warsztaty pierwszej pomocy z Misiem Edziem

29 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach pierwszej pomocy z Misiem Edziem. Celem tych zajęć było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas spotkania dzieci utrwaliły numer pogotowia ratunkowego oraz nauczyły się, jak postępować w przypadku lekkich urazów. Poszkodowanym był Miś Edzio, któremu trzeba było przykleić plaster, owinąć ranę, czy usztywnić rękę. Dzieci fantastycznie poradziły sobie z takimi zadaniami. Poznały również bezpieczną pozycję ciała dla poszkodowanego i ćwiczyły masaż serca na specjalistycznym fantomie. Była to doskonała forma połączenia nauki z zabawą, poprzez którą przedszkolaki zdobyły cenną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.