Święto Szkoły

Dzień Dziecka 1.06.2022

Karl Hesselbacher napisał: „Mieć czas dla dziecka – to początek wszelkiego wychowania”.                              Te słowa mogłyby być mottem naszego tegorocznego Dnia Dziecka, gdyż dorośli zrobili wszystko, by dzieci mogły poczuć się ważne i wspaniale bawić się w swoje święto.

Aby nadać świętu uroczysty charakter, rozpoczęło się ono od wręczenia „Nagród                    Kornela” w Plebiscycie na „Najaktywniejszą klasę”. Tytuł ten otrzymała klasa Vb. Rada Rodziców dla trzech pierwszych miejsc przygotowała atrakcyjne Vouchery.  Wręczono także bardzo prestiżową nagrodę, bo przyznawaną w głosowaniu tajnym przez uczniów,                                      a mianowicie Certyfikat „Najsympatyczniejszy Nauczyciel” w szkole – została nim pani Małgorzata Sadurska. Następnie dzieci i młodzież otrzymały życzenia od pani wicedyrektor Agaty Knap, która w imieniu Dyrekcji i wszystkich Nauczycieli życzyła uczniom,                                      m.in. by pozostali jak najdłużej dziećmi i uśmiechali się do świata, a ten świat odpowie uśmiechem na uśmiech. Prezentem od nauczycieli i pracowników szkoły była piosenka                       przez nich zaśpiewana.

Część zabawową rozpoczęto w niezwykły sposób. Było to iście olimpijskie otwarcie                     z przemarszem reprezentantów klas, pokazem akrobatycznym, zapoznaniem z historią Igrzysk Olimpijskich, odśpiewaniem hymnu olimpijskiego i zapaleniem znicza olimpijskiego. Wspólne zatańczenie „belgijki” wyglądało imponująco.

„ Niech dzieci będą szczęśliwe na swój sposób, nie ma lepszego sposobu”,                               tak o dzieciach mówił Dr. Johnson. Dorośli zadbali o to, by każde dziecko miało szansę bawić się, i uczyć zarazem, na swój sposób.  Nauczyciele, Rodzice, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Janiszkowic oraz Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim, nauczyciele i uczniowie                                   z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim, motocykliści ze Stowarzyszenia motocyklowego „Furia”, Państwo Budkowscy, nasi dorośli już absolwenci –Karolina Konopa, Aneta Kuś, Paweł Kozak, Anna Adamczyk, Bartłomiej Łoza i jeszcze wielu, wielu  innych, których zaangażowania nie sposób wymienić,wspólnie przygotowali moc zabaw interaktywnych i innych atrakcji.

A działo się bardzo dużo: konkurencje lekkoatletyczne, mecz mundurowi kontra uczniowie, zawody na wesoło, rysowanie na folii, sadzenie roślin w słoikach, warsztaty robienia na drutach i szydełku oraz plastyczne, lekcje rysunku z  Państwem Budkowskimi, ścieżka sensoryczna i zabawy sensoryczne, zabawy matematyczne, karaoke po niemiecku, spontaniczna gra na instrumentach, rzeźbienie i zabawy w piachu, gry planszowe                                           w j. angielskim, stoiska z indywidualnymi pracami uczniów, prezentacje ekologiczne                             oraz prezentacje o szkole, podchody, bitwa na balony, salon fantastycznych fryzur i makijaży, zajęcia z programowania, stoisko skautów. Nie mogło zabraknąć super konkursów                                       z nagrodami. Powodzeniem cieszył się konkurs, w którym nagrodami były gadżety wydrukowane drukarką 3D. Młodszym dzieciom i uczniom dużo radości sprawiły pokazy sprzętu strażackiego   i policyjnego. Syreny policyjne i strażackie rozbrzmiewały dość często, włączane przez pasjonatów tych dwóch zawodów. Przecież prawie każdy przedszkolak marzy, by zostać strażakiem lub policjantem

Rodzice przygotowali wspaniały poczęstunek. Była kiełbaska z grilla, napoje ciepłe                          i zimne, ciasto.

Najlepszym podsumowaniem tego dnia niech będą słowa jednej z uczennic klasy VII b, która napisała: „Szkoła zafundowała dzieciom różne zabawy z okazji tego dnia. Patrząc na  dzieci mogłam wywnioskować, że są bardzo szczęśliwe i szybko „wchłaniają” kolejne zabawy.”

Dzień Dziecka 2022 przeszedł do historii szkoły i na pewno zapadnie na długo                           w naszej pamięci.

Agata Knap