Święto Niepodległości

11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata. Dzięki tym, którzy pozostali nieugięci, nasz Naród wyszedł zwycięsko z dziejowej próby. Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin.

W naszej szkole już 8 listopada rozpoczęliśmy obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Podczas  uroczystej Akademii  wiersze, pieśni i teksty przypomniały nam historią ostatnich kilkuset lat – okresy wojen, zaborów, ale też bohaterskich zrywów i powstań. Po tej niepowtarzalnej lekcji patriotyzmu powinniśmy mieć nadzieję, że Polacy w zgodzie i jedności będą wspólnie świętować ten radosny Jubileusz w jedności i pojednaniu.

W części artystycznej wystąpili uczniowie klas IV-VIII, wspomagani wokalnie przez uczniów klas I-III. Akademię przygotowali: p.Marzanna Czapla, p.Wiesława Gajowiak, p.Krystyna Piłat, p. Jolanta Szczupak i p.Jarosław Woźniak, a dekoracja to zasługa p.Ilony Pętlickiej.

Naszych artyści wystąpią podczas miejskich obchodów Święta Niepodległości. Zapraszamy do kina Opolanka w poniedziałek, 11 listopada o godzinie 14.00.

Foto i opracowanie: Mariusz Zielonka