Sukces w 23. Jesiennym Konkursie Recytatorskim „PAMIĘTAJCIE O OGRODACH”

„Pamiętajcie o ogrodach-
Przecież stamtąd przyszliście
W żar epoki użyczą wam chłodu
Tylko drzewa tylko liście”
Jonasz Kofta

    8 listopada 2019 r. w Opolskim Centrum Kultury w Opolu Lub. odbył się Turniej Powiatowy 23. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Pamiętajcie o ogrodach”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 8c : Martyna Bąk, Diana Januszek i Mikołaj Pruchniak (opiekun B. Ryszkowska–Stefanek).

    Zgodnie z założeniami uczestnicy prezentowali wiersz lub fragment prozy. Tegoroczny temat odsyła nas do świata przyrody, w całej jego urodzie i różnorodności. Wobec nieodwracalnych zmian grożących katastrofą ekologiczną, rośnie świadomość, że „w żar epoki nie użyczy nam chłodu żaden schron, żaden beton”.

    Spośród 44 występujących Jury wyróżniło czworo recytatorów, którzy wezmą udział w Turnieju Wojewódzkim. W gronie zwycięzców jest Diana Januszek! Będzie ona reprezentowała naszą gminę i szkołę w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

    Przed nami Mały Konkurs Recytatorski, dlatego już teraz zachęcamy do udziału i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie sztuki mówienia oraz doskonalenia warsztatu recytatorów.

B. Ryszkowska-Stefanek

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności oraz Osiągnięcia